Reklam
  • Reklam
Rusya’da müşteri kapma yarışı başladı

Rusya'da müşteri kapma yarışı başladı

Rusya'nın en büyük tur operatörlerinden biri olan Intourist'in Ticaret Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bölükbaşı, Rusya'da bu yıl pazar büyütme değil, müşteri kapma yarışının olduğunu söyledi.

29 Mayıs 2019 - 19:52 - Güncelleme: 31 Mayıs 2019 - 11:41

İsmail Bölükbaşı,Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, Rusya’da gecen seneye gore cok ciddi bir artışın olmadığna dikkat çekerek, ''Birkac tur operatoru daha fazla koltuk planlaması yaptı. Ancak onlar da şimdi koltuk kapasitelerini azaltıyorlar. Çünkü talepte bir artış olmadığı gibi, insanlarin cebindeki para da erimeye devam ediyor'' dedi.


Rusya'daki bir tur opratörünün kendi çapında çok ciddi uçak koltuğu artışı yaptığına işaret eden İsmail Bölükbaşı, ''Rusya'daki bir tur operatörü neredeyse yüzde 80'lik bir uçak koltuğu kapasitesi artışı gerçekleştirdi. Bu nedenle müşteri bulamayan bu tur operatörü şimdi daha fazla müşteri alabilmek için damping yapıp duruyor. Su an Rusya piyasasındaki esas kavga pax büyütme kavgası değil, olan musteriyi kapma kavgasıdır. Yani musteri daha ucuza kimden alırım kaygısında. Talepte daralma var, fiyatlarla suni bir talep yaratıyoruz. Bütün mesele bu'' diye konuştu.

Bu haber 2366 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'un yeni vitrini Galataport'ta geri sayım
İstanbul'un yeni vitrini Galataport'ta geri sayım
Bakan Ersoy Van'a gidiyor
Bakan Ersoy Van'a gidiyor