Saatcı, ’’Artık 5 pounda oda-kahvaltı devri bitti’’

Saatcı, ''Artık 5 pounda oda-kahvaltı devri bitti''

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Artık Fethiye’nin çıtası yükseldi. Sektör de kendini yenileyecek. Artık ekmek peynir fiyatına oda, 5 pounda oda-kahvaltı devri bitti. Artık ayağımızı frenden çekip gaza basmamız gerekiyor” diye konuştu.

09 Şubat 2019 - 00:00 - Güncelleme: 11 Şubat 2019 - 12:20

EMITT 2019 Turizm Fuarı’nın başarıyla tamamlanmasının ardından Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda turizm konseyi değerlendirme toplantısı yaptı.

FETOB Başkanı Bülent Uysal toplantıda, “Son 10 yılın en yoğun katılımlı Emitt Turizm Fuarı’nı yaşadık. Özellikle yurtiçinden Emitt Fuarı’nı ziyarete gelen yerli turistler olsun, acenteler olsun, yabancı tur operatörleri olsun standımıza çok fazla ilgi vardı. Bu gösteriyor ki Fethiye’nin popüleritesi yurtiçinde ve yurtdışında giderek artıyor. Fethiye’deki turizmin gelişmesi adına çok yararlı görüşmeler yaptık. Belediye Başkanımız Behçet Saatcı, geçen sene ödül aldığımızda bunun altına düşmememiz gerektiğini söylemişti. Fethiye’ye bu onuru yaşattıkları için Behçet Başkanıma ve Mete Atay’a teşekkür ediyorum. Biz Fethiye Turizm Konseyi olarak son 5 yıldır Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay başkanlığında düzenli olarak toplanıyoruz. Umarım birlik ve beraberliğimiz bozulmaz. Fethiye Turizmi için elimizden geldiğince Fethiyeli olarak Fethiye’deki tüm STK’lar olarak hep beraber güzel işler yaparız'' dedi.

Başkan Saatcı, “5 pounda oda kahvaltı devri bitti”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, şunları kaydetti:

''“Her şeyden önce Fethiye olarak kendimize olan güvenimizi perçinledik. Artık Fethiye’de turizm sektörü 2018’de kazanılan bu ivmeyle ilerleyen yıllarda uluslararası bir sorun yaşanmazsa katlayarak Fethiye turizmini hak etiği noktaya getireceğiz. Bu anlamda bütün Turizm Konseyi ve STK’lar Fethiye ölçeğinde bir bütün olarak bir çatı altında toplanarak, hedefe kilitlendik. Emitt Fuarı’nın iyi geçmesi Mehmet Başkanın da ifade ettiği gibi geçen sene koymuş olduğumuz hedefi yine yakalamamız ve ödül almamız kolay değil. Yanılmıyorsam 5607 standın olduğu yerde üst üste 2 defa bir ilçenin, bir bütün olarak hareket ederek en iyi destinasyon ödülünü arka arkaya iki defa alması çok önemli. Seneye de alırsak artık Emitt Fuarı’nın başpehlivanı olacağız. Seneye de alacağız inşallah. Başka yolu yok. Devlette ve kurumlarda devamlılık esastır. Bizler geçiciyiz. Neticede devir daim olacaktır. Devam eden arkadaşlar almış oldukları bu sorumluluğu, bu bayrağı çok daha yukarılara dikmekle mükelleftirler. Biz olursak biz de aynı şekilde bu hedefin peşinde koşturmaya devam edeceğiz. Bütün Fethiyelilerin tek vücut olması, tek fikirle hareket etmesi, tek hedefe kilitlenmesinden Fethiye’nin geleceği anlamında ziyadesiyle memnunum. Bu birlikteliğin sadece turizmde değil, her konuda devamı halinde Fethiye’nin gıpta edilen bir şehir olacağı ve örnek olacağı kanaatimi her geçen gün pekiştiriyor. Bazen bir ay içerisinde bıkmadan, usanmadan 2-3 defa toplantı yapıp, sıfır hatasız bir projeyi nasıl hedefe ulaştırırız diye çaba sarf eden Turizm Konseyi’nin bütün paydaşlarına, görselleri çok iyi harmanlayarak hepimizin önüne sunan çalışma arkadaşlarıma ve bu işte emek veren bütün kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Allah-ü Teala’dan da bu birliğimizi, beraberliğimizi bozmamasını hatta daha da perçinlenmesini diliyorum. Fethiyeli olmanın gururunu bize net bir şekilde yaşattılar. Ben çok keyif aldım. Bu görevleri yaparken sorumlu arkadaşlarımız bilirler. Bizim almış olduğumuz sorumluluklar hep sıkıntılı işlerdir. Fakat görev süremiz içerisinde keyif aldığımız anlar vardır. Bir açılış yaparken, bir eser kazandırırken… Bu fuar da benim için öyle oldu. Bütün emek veren kardeşlerime tekrar çok teşekkür ediyorum. İnşallah 2020 Emitt Fuarı’nda da aynı başarıyı yakalamak üzere bugünden eksiklerimizi ortaya koyarak çalışmaya başlayacağız. Artık Fethiye’nin çıtası yükseldi. Sektör de kendini yenileyecek. Artık ekmek peynir fiyatına oda, 5 pounda oda-kahvaltı devri bitti. Artık ayağımızı frenden çekip gaza basmamız gerekiyor. Fiyatları biz yükselteceğiz. Tur operatörleri bize uyacak, biz onlara değil.''

Bu haber 1169 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul Yeni Havalimanı'na bir günlük tanıtım gezisi
İstanbul Yeni Havalimanı'na bir günlük tanıtım gezisi
Kempinski, Küba'daki ilk beş yıldızlı otelini açıyor
Kempinski, Küba'daki ilk beş yıldızlı otelini açıyor