Reklam
Şanlıurfa turizmde cazibe merkezi olacak

Şanlıurfa turizmde cazibe merkezi olacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ''Balıklıgöl, kelaynaklar, karagül, Saklı Cennet Halfeti, Göbeklitepe, Siverek Takoran Vadisi ve daha birçok güzelliğe sahip. Urfa turizmde bir cazibe merkezi olacak" dedi.

20 Mayıs 2019 - 00:00 - Güncelleme: 21 Mayıs 2019 - 11:15

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ramazan Sokağı'nda vatandaşlarla bir araya geldi.

'Bir Başkadır Ramazan Şanlıurfa'da sloganıyla Ramazan Sokağı'nda etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, Hamarat Eller Çarşısı'nda da yöresel yemekleri tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Beyazgül ve  MÜSİAD Genel Merkez ve İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Bingöl ile  Hamarat Eller Çarşısı'nda Şanlıurfa'nın kültürü hakkında açıklamalarda bulundu.

BEYAZGÜL: ŞANLIURFA'NIN BİRÇOK GÜZELLİĞİ VAR

Açıklamasında Başkan Beyazgül, "Gastronomi anlamında yemek kültürümüzü ön plana çıkarmalıyız. Kadim bir şehirdeyiz. Geleneklerimiz ve geçmişten gelen mirasımız bugün bizimle devam etmektedir. Yemek çeşitliliğimizi ön plana çıkardığımızda gastronomi anlamında başka bir şeye ihtiyaç kalmayacak. Bununla birlikte Urfa'nın birçok güzelliği var. Balıklıgöl, kelaynaklar, karagül, Saklı Cennet Halfeti, Göbeklitepe, Siverek Takoran Vadisi ve daha birçok güzelliğe sahip. Urfa turizmde bir cazibe merkezi olacak" dedi.

Şanlıurfa'nın yemek kültürünün tüm dünyada bilinmesi gerektiğini söyleyen MÜSİAD Genel Merkez ve İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Bingöl de, "Kadim bir kültür ve medeniyete sahip olan Şanlıurfa insanlık tarihinin en önemli yerlerinden bir olduğu artık herkesçe biliniyor. Mutfak kültürünün en iyi olduğu illerden biri Şanlıurfa. Urfa'nın gastronomisini öne plana çıkarmamız gerekiyor. Çünkü buraya gelen turistler sadece görsel güzellikleri değil yemeklerin de tadına bakarak kendi ülkelerinde bunları anlatsınlar ve Urfa gastronomi şehri haline gelsin" şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından Başkan Beyazgül ve Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Bingöl, Ramazan Sokağı'ndaki stantları gezerek, sivil toplum kuruluşları tarafından Ramazan Sokağı'nda kurulan STK çadırında Prof. Abdullah Ekinci'nin İnsan konulu seminerine katıldı.

 


 

Bu haber 419 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY  “2020 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi
THY “2020 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi
107 odalı otel için yeniden kiralama ihalesine çıktı
107 odalı otel için yeniden kiralama ihalesine çıktı