’’Seyahat acentaları kapanmasın’’ imza kampanyası

''Seyahat acentaları kapanmasın'' imza kampanyası

''Seyahat Acentaları Kapanmasın" başlıklı imza kampanyası başlatıldı. Seyahat Acentası sahibi Elif Canaslan tarafından change.org üzerinden başlatılan kampanyaya imzayla destek veren meslektaşlarıyla 15 bin imzanın toplanması hedeflendi.

23 Mart 2020 - 00:00 - Güncelleme: 24 Mart 2020 - 00:05

Didyma Turizm Limited Şirketi Yöneticisi  Elif Canaslan, ''Seyahat acentaları kapanmasın'' başlıklı imza kampanyasını Kültür ve Turizm Bakanlığı ile 5 muhatabına başlattı. http://chng.it/bRtCfhN44q üzerinden başlatılan kampanyada 15  bin imzanın toplanması hedeflendi.

Kampanyanın başlatılmasının gerekçesi şöyle anlatılıyor:

Ülkemizin cari açığını devamlı koşulsuz kapatan,  bacasız sanayimizin turizm sektörünün en önemli gemi çarklarından biri olan,  Seyahat Acentaları'nın ekonomik pakette mutlaka yer alması gerekmektedir. 2015'ten itibaren darbeyi, patlamaları,göçmen sorununu ve savaşı daha çok kendi gayretleri ve imkanları ile atlatan Seyahat Acentalar, maalesef ki bu krizi devletimizin muafiyet ağırlıklı destekleri olmadan aşamayacaktır. 

Seyahat Acentalarında işten çıkarmalar başlamıştır. 12.000 seyahat acentası,  çalışanları ilebirlikte, yüzbinleri besleyen turizm sektörünün en önemli argümanı, aşağıda sıraladığımız destekler olmadığı takdirde tahmini aksiyon alma ayı  Eylül 2020'ye kadar dayanma şansları yoktur. Her gün sayıları her gün yüz yüz artan Corona Virüs mağdurlarını da hesaplarsak bu yıl sonuna kadar maalesef ki bu yıl seyahat acentaları tarafından kaybedilmiştir. Bu nedenleder ki Seyahat Acentaları'nın ; 1 yıl zorunlu vergilerden muaf edilmesi,acilen hibe kredisi verilmesi, doğal gaz , elektrik, su, kira giderlerinin ertelenmesi , var olan bireysel ve ticari kredilerimizin 1 yıl sonraya ötelenmesi, işten çıkarmaların önlenebilmesi için  personel desteği gerekmektedir. Bu krizde havayollarına destek çıkan ve çözüm noktası olan "SEYAHAT ACENTALARINIZI"unutmayın. Unutmayın ki bacasız sanayinin işletenleri olarak, bizler olmadan, buradan elde edilen katma değeri büyük geliri hepimiz kaybedeceğiz..

Turizm sektörünün gemi çarkları çalışsın ki, cari açığımızı her daim kapatalım. Biz işimizi seviyoruz, Ülkemize hizmet ihracatı yapmaya devam etmek istiyoruz. Bu kriz bittiğinde öncelikle bizler yine çantalarımızı alıp, kaybettiğimiz müşterilerimizi tekrar kazanmak için, ülke ülke dolaşacağız. Turizm sektöründe Biz de varız!!! biz olmadan turizm olmaz, biz olamadan yeni destinasyonlar olmaz, biz olmadan hizmet ihracatı olmaz, biz olmadan sağlık turizmi olmaz.

Ülkemize, sektörümüze, işimize, şirketimize ve çalışanlarımıza duyduğumuz özenle; bu çerçevede talep etmiş olduğumuz haklı isteklerimizi hakettiğimizi düşünerek, sadece bu günü değil geleceğimizi de korumak adına, sizlere güveniyoruz,değerli desteklerinizi bekliyoruz.

Bu haber 2139 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Huzurlu tatilin adresi ''Samsun karavan Parkı''
Huzurlu tatilin adresi ''Samsun karavan Parkı''
Pandeminin turizme etkisi sadece Antalya'nın meselesi değil
Pandeminin turizme etkisi sadece Antalya'nın meselesi değil