Reklam
  • Reklam
Seyahat acenteleri kapanma noktasında

Seyahat acenteleri kapanma noktasında

TÜRSAB Adana BTK Başkanı Murat Şirin, Koronavirüs salgınından en büyük zararı turizm sektörünün gördüğünü belirterek, ‘’Adana’da bulunan bir çok seyahat acentesi kapanma noktasına geldi. Acentelerin yüzde 40’ı da satışa çıkartıldı’’ dedi.

11 Ekim 2020 - 08:37 - Güncelleme: 12 Ekim 2020 - 16:01

TÜRSAB Adana BTK Başkanı Murat Şirin,  Koronavirüs salgınından en büyük zararı turizm sektörünün gördüğünü belirterek, ‘’Adana’da bulunan bir çok seyahat acentesi kapanma noktasına geldi.  Acentelerin yüzde 40’ı da satışa çıkartıldı’’ dedi.

Şirin, yazılı açıklamasında,  ülkemize en fazla döviz girdisi sağlayan sektörün turizm  olduğunu, ancak sektörün  Pandemiden dolayı  büyük zararı gören sektörler arasında ilk sırada yer aldığını belirtti. Şirin, şunları kaydetti:

‘’ Pandemi sebebiyle gerçekleşen iptaller, kısıtlamalar ve karantina tedbirleri ile seyahat acenteleri çok zor duruma düşmüşlerdir. Yaklaşık altı ay süreyle kapalı olan acenteler yeni normalleşme ile yavaş yavaş açılmaya başlamışlarsa da bu seferde artan Covid - 19 vaka sayıları ile tekrar iş yapamaz hale gelmişlerdir. Adana’da bulunan birçok acenta kapanma noktasına gelmiş hatta yüzde 40'lık bölümü de firmalarını satışa çıkarmışlardır. 

Türkiye'nin cari açığının büyük bir kısmını karşılayan sektörümüzün en önemli aktörlerinden olan seyahat acentelerini bu zor durumdan çıkarmak adına bir takım desteklerin ivedilikle hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bunla,r düşük faizli ve uzun vadeli krediler veya hali hazırda kullanmış oldukları kredilerin ötelenmesi, sadece bu yıla mahsus Oda aidatlarının alınmaması gibi çözümler olabilir. ‘’

Bu haber 13981 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bodrum'da ''Halikarnas Balıkçısı Seyir Terası'' açıldı
Bodrum'da ''Halikarnas Balıkçısı Seyir Terası'' açıldı
Turizm tesislerimizin birçoğu faaliyete bile girmedi
Turizm tesislerimizin birçoğu faaliyete bile girmedi