Shaza Hotels Türkiye pazarına girmek istiyor

Shaza Hotels Türkiye pazarına girmek istiyor

Dünyada ilk otel grubunu 1897 yılında Almanya’da kuran Kempinski, yüz yıldan daha uzun süredir temsil ettiği Avrupai Lüks konseptine ek olarak, İpek Yolu ve Ortadoğu kültür ve değerlerinden ilham alan,ortak olduğu “Shaza Hotels”markası ile de Türkiye pazarına girmek istiyor. 

15 Ocak 2020 - 19:16 - Güncelleme: 16 Ocak 2020 - 16:23

Aynı marka altında birden fazla otelle dünyada ilk otel grubunu1897 yılında Almanya’da kuran Kempinski, yüz yıldan daha uzun süredir temsil ettiği Avrupai Lüks konseptine ek olarak, İpek Yolu ve Ortadoğu kültür ve değerlerinden ilham alan,ortak olduğu “Shaza Hotels”markası ile de Türkiye pazarına girmek istiyor. 

2011 yılında ilk otelini açan ve bugün özellikle Ortadoğu bölgesinde yaygın bir portföye sahip olan Shaza Hotels, şimdiartık Türkiye ve BDT ülkeleri bölgelerinde açacağı otelleriyle de misafirlerine hizmet vermeyi hedefliyor, otel yatırımcılarıyla görüşmelere başlıyor.

Markanın Türkiye Direktörlüğünü deneyimli turizmci Eyüp Babür yapıyor.

Shaza Hotels hakkında

Kempinski otelleri düzeyinde “5 yıldızlı” deluxe standartlarına sahip Shaza otellerinin, Kempinski’den farklı olarak yine aynı konseptte, “Mysk” isimli 4 yıldızlı bir markası daha var. Shaza otelleri, 40 metrekareden başlayan büyük odalarıyla, Mysk ise modern ve sade tasarıma sahip 30 metrekarelik odalarıyla dikkat çekiyor.

Genel merkezi Dubai’de bulunan markanın ilk 5 yıldızlı oteli 2011 yılında Medine’de açıldı. Upscale 4 yıldızlı markası Mysk ise 2013’de doğdu. Bugün grubun portföyünde, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Oman, Katar ve Kuveyt’te olmak üzere 7’si faal, toplam 14 oteli bulunuyor. Bunların altısı Shaza, sekizi de Mysk markasıyla faaliyet gösteriyor.

Markanın portföyünde şehir otellerinin yanında resort, hotel apartments ve lüks çadır ve lodge’lar da yer alıyor.

Bu haber 1182 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Taksiler de şehirlerarası toplu taşım aracı olarak kullanılmayacak
Taksiler de şehirlerarası toplu taşım aracı olarak...
Yerel marketlerin çalışma saatleri değişti
Yerel marketlerin çalışma saatleri değişti