Sivas turizmde hak ettiği payı alacak

Sivas turizmde hak ettiği payı alacak

Sivas'ta faaliyet gösteren sektörlerin potansiyeli, sıkıntıları ve geleceğiyle ilgili görüş ve önerilerin masaya yatırıldığı 'Sektör Buluşmaları' devam ediyor. Bu kapsamda Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında yapılan toplantıda, otel işletmecileriyle fikir alışverişinde bulunuldu.

09 Ekim 2019 - 15:33 - Güncelleme: 10 Ekim 2019 - 18:22

Toplantıya; Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, TSO Başkanı Mustafa Eken, SESOB Başkanı Beşir Köksal, ilgililer ve ilimizde hizmet veren otellerin temsilcileri yer aldı.

Sivas'ta turizm konusunu çok önemsediklerini kaydeden Vali Ayhan, "Turizmi bu kadar ele almamızın nedeni alt yapımız. Son yıllarda, ilimizde her birinin konsepti farklı olan nitelikli otellerin açılması bizimde turizmde konusundaki heyecanımızı canlı tutuyor. Sahadan kopuk bir idarecilik anlayışımız yok. Saha ile dinamik bir yapı kurmamız lazım. En büyük gayretimiz bu. Onların bu hevesine bizlerde üzerimize düşen desteği vererek katkı sağlayacağız." dedi.

İlçeler dâhil ilimizde 60 otel, 2 bin 706 oda, toplam 6 bin 93 yatak kapasitemizin olduğunu belirten Vali Ayhan, "Şehrin tanıtımını iyi bir şekilde yapacağız. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. İlimizle ilgili belgesel hazırlıyoruz. Sivas'ı cazip hale getirdiğimizde bu otellerin doluluk oranını arttıracağız ve Sivas turizmde hak ettiği payı alacak. Sizlerin sorunlarını, taleplerini dinleyerek, sektör ile idare arasında dinamik bir yapı kurmaya çalışacağız." diye konuştu.

Sivas Kongresi'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında ilimizde çok büyük bir hareketlilik yaşandığını kaydeden Vali Ayhan, "Bu etkinliklerin ekonomik ve sosyal hayata çok büyük etkisi oldu. Şehrimizin yerel ve ulusal organizasyon yapma kabiliyetini de gördük. Daha büyük organizasyonlar yapacağımıza olan inancımız arttı. Uyanık olacağız, gayretli olacağız. Değerlerimizi ön plana çıkartacağız. Kazanan Sivas olacak." şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise; aile ortamında bir toplantı yaptıklarını belirterek, "Burada konuşulan her şeyin çözüme kavuşturulması için ilgili yerlere konular aktarılıyor. Herkes üzerine düşeni yapacaktır." dedi.

Daha sonra söz alan otel işletmecileri yaşadıkları sorunları, önerileri ve düşünceleri tek tek dile getirerek, fikir alışverişinde bulundu.

Bu haber 395 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY'den Churning cezalarını erteleme talebine olumlu yanıt
THY'den Churning cezalarını erteleme talebine olumlu yanıt
THY bilet satışlarını durdurdu
THY bilet satışlarını durdurdu