Son dakika satışları ile muhatap kalacağız

Son dakika satışları ile muhatap kalacağız

Letoonia Resort Otelleri Genel Koordinatörü Bozkurt Atilla, belli dönemlerde son dakika satışları ile muhatap kalmak zorunda kalacağımzı söyledi.

06 Mayıs 2019 - 16:32 - Güncelleme: 08 Mayıs 2019 - 09:45

Bozkurt Atilla, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, bu sezon oldukça keyifli geçecek gibi gözüktünü belirterek, ''Nisan ayındaki gerçekleşen gecelemeler geçen yılın yüzde 30 üzerinde gerçekleşti. Mayıs ayında da bu trend aynen devam edecek. Güzel, dolu bir sezona giriyoruz. Bizim Letoonia olarak iki işletmemiz var. Biri Belek'te diğeri ise Fethiye'de. Belek'teki işletmemizde Ağustos ayında kadar hemen hemen yüzde 90 doluluklara ulaştık. Aynı şekilde Fethiye'deki tesisimizde de geçerli. Çok memnunuz. İyi gidiyor'' dedi. 

Son dakika satışları

Gelen konukların standartlarının da oldukça iyi olduğunu vurgulayan Atilla, ''Çok büyük fiyat indirimlerine gerek kalmayacak bir sezon içerisindeyiz.Ama belli dönemlerde son dakika satışları ile muhattap olmak zorunda kalacağız. Son dakika Rusyasında da Avrupasında da her pazarda olacak. Ama şu anda çok iyi bir ivme ile devam eden pazarımız İngiltere. Bizim hem Belek hem Fethiye tesislerimizde İngiltere satışları çok iyi gidiyor. Kabul edilebilir düzgün fiyatlarla devam ediyor. Güzel bir sezon geçiriyoruz. Geçen yıllarda yaşadığımız kalifiye personelle ilişkin sıkıntıları daha az yaşıyoruz. Personel sıkıntısı hause keeping departmanında ve bir iki departmanda devam ediyor'' diye konuştu.

 
Belek bölgesinde herkesin çok memnun olduğunun altını çizen Bozkurt Atilla, şunları söyledi:

''Belek'te şu anda herkes memnun, ciddi doluluklar var. Hedeflenen satış rakamlarına yakın satışlar gerçekleşiyor. Bu sezon şikayet edecek bir şey yok diye düşünüyorum. Temmuz ve Ağustos aylarında bir sıkıntı var gibi. Bizim tesislerimizde de Temmuz ayında iyiyiz ama Ağustos ayında biraz sıkıntı olacak gibi. Ancak bazı işletmelerde Temmuz ve Ağustos ayları için sıkıntılar var. Bu nedenle biraz zamana ihtiyaç var. Bunun nedeni erken rezervasyon kampanyaları dönemi bitene kadar otellere çok ciddi rezervasyon aldık. Herkes bu trendin aynen devam edeceğini zannetti ama devam etmedi. Özellikle Mart sonu itibariyle Avrupa pazarında ciddi bir satış azalması var. Ama bana göre bu iş yavaş yavaş toparlayacak. Stres olacak bir durum yok. Son dakika satışları ile bence Temmuz ve Ağustos ayları toparlanır.'' 

Bu haber 2471 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dehşet saçan taksicinin araç kullanım belgesi iptal edildi
Dehşet saçan taksicinin araç kullanım belgesi iptal edildi
İmara aykırı 1200 kaçak yapıdan 646'sı yıkıldı
İmara aykırı 1200 kaçak yapıdan 646'sı yıkıldı