Reklam
  • Reklam
Sümela’ya teleferik projesi ihale edilecek

Sümela'ya teleferik projesi ihale edilecek

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ''Sümela’ya teleferik konusunda son aşamaya geldik. Yakında proje ihalesini yapacağız. Proje ile o bölge seyir terasları, yürüyüş yollarıyla bambaşka bir noktaya taşınacak'' dedi.

15 Şubat 2020 - 12:00 - Güncelleme: 17 Şubat 2020 - 10:45

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, turizm alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Uzungöl ile Sümela Manastırı'nın Trabzon için iki önemli turizm destinasyonu olduğunu belirten Zorluoğlu, şunları kaydetti:

''Gelen misafirlerin çok daha az sorunla buradan ayrılmasına imkan sağlayacak bir alan yönetimi üzerinde çalışıyoruz. Her iki yer için de tur otobüslerinin ortak bir alanda bekletilmesi, yukarıya taşımanın Büyükşehir Belediyesine ait araçlarla yapılması ve oradaki keşmekeşin ortadan kaldırılmasına dönük ciddi kararlar aldık. Aynı zamanda o alanı daha da geliştirecek yeni yatırımlar öngörüyoruz.

SÜMELA'YA TELEFERİK

Mesela Sümela’ya teleferik konusunda son aşamaya geldik. Yakında proje ihalesini yapacağız. Proje ile o bölge seyir terasları, yürüyüş yollarıyla bambaşka bir noktaya taşınacak. Büyükşehir Belediyesi olarak yine aynı bölgede modern bir cafe restoran çalışmalarına da başladık. Uzungöl’ün de geçen yıl altyapı çalışmalarını tamamladık. Bu sene kaldırımlar, yollar, yeşil alanlar, aydınlatma, ortak alan düzenlemesi, otopark gibi üst yapıyı ilgilendiren konularda Çevre Bakanlığı ile birlikte çalışıyoruz. Orayı da mutlaka daha cazip hale getirmek zorundayız” şeklinde konuştu

Bu haber 700 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 9 butik otelin yapımı büyük oranda tamamlandı
9 butik otelin yapımı büyük oranda tamamlandı
Çukurova Havalimanı ihaleye çıkıyor
Çukurova Havalimanı ihaleye çıkıyor