Reklam
  • Reklam
Tanıtım faaliyetlerini tek bir çatı altında yapmak istiyoruz

Tanıtım faaliyetlerini tek bir çatı altında yapmak istiyoruz

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen, ''Tanıtım faaliyetlerini tek bir çatı altında yapmak istiyoruz. Şubat ayı sonuna kadar Türkiye’deki 81 ilin kültür ve turizm envanterini çıkartarak bu sitede tek bir çatı altında illerimizi dolayısıyla da ülkemizi tanımak istiyoruz” dedi.

21 Ocak 2021 - 13:00 - Güncelleme: 22 Ocak 2021 - 16:28

Türkmen, “İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması” kapsamında Isparta’nın turizm değerlerinin kapsamlı bir şekilde tanıtımını yapmak ve turizmi 12 aya yaymak amacıyla bir toplantıya katılarak bir konbuşma yaptı.

TGA olarak Türkiye’nin ve dolayısıyla Isparta’nın sahip olduğu tarihi ve turistik mekânların tanıtımını kapsamlı bir şekilde yapmak istediklerini belirten Türkmen, şunları kaydetti:

'' Öncelikli turizm türleri ve hedef kitleye yönelik destinasyon eylem planını görüşüp, kente gelen turist sayısını ve turizm gelirini arttırıp, turizmi 12 aya yaymaktır. Bunun yanında yurt dışında tanıtım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.

Bir milyarın üzeerinde görüntüleme aldı

Yurt dışındaki televizyon kanallarında ve özellikle sosyal medya mecralarında tanıtım videoları yayınlıyoruz. Sosyal medya videolarımız bir milyarın üzerinde görüntülenme aldı. İllerimizi de “goturkey” adındaki internet sitemiz üzerinden yayınlamaya başladık. Isparta da Ocak ayının sonuna doğru bu sitede yer almış olacak. Tanıtım faaliyetlerini tek bir çatı altında yapmak istiyoruz. Şubat ayı sonuna kadar Türkiye’deki 81 ilin kültür ve turizm envanterini çıkartarak bu sitede tek bir çatı altında illerimizi dolayısıyla da ülkemizi tanımak istiyoruz.''

Ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Enformasyon Memuru Fatih Bilgiç tarafından Isparta’da yılın 12 ayında yapılabilecek turizm faaliyetleri hakkında sunum gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı ise yaptığı konuşmada Isparta Valiliği olarak turizm sektörüyle bütünleşmiş bir şekilde çalışmalarına devam ettiklerini kaydederek Isparta’nın dünyanın ve Türkiye’nin sayılı güzellikteki yerlerinden biri olduğunu söyledi.

Bu haber 606 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SunExpress'ten ''Korona Garanti Paketi''
SunExpress'ten ''Korona Garanti Paketi''
THY'nin mart ayı programı açıklandı
THY'nin mart ayı programı açıklandı