Reklam
  • Reklam
Tataristan’da ikinci otellerini açtılar

Tataristan'da ikinci otellerini açtılar

Türkiye'de ve Tataristan'da büyümeye devam eden Tasigo Hotels, Tataristan'ın Kazan şehrinde ikinci otelinin de kapılarını açtı.

29 Aralık 2020 - 09:43 - Güncelleme: 30 Aralık 2020 - 11:08

Tasigo Hotels Turizm Yatırımları Koordinatörü Erdal Dalkılıç, 2018 yılından bu yana 5 yıldızlı 164 odalı Tasigo Eskişehir otelini işleten Tasigo Hotelsin, Tataristan'da 2019 yılında açtığı 4 yıldızlı 96 odalı Kazan Palace by Tasigo otelinden sonra şimdi de devam projesi olan 4 yıldızlı ve 96 odalı Noe Kazan Palace by Tasigo’yu da  hizmete sokarak Tataristan'daki 2. Oteli açtıklarını ve toplam oda sayısının da 326 sayısına ulaştığını belirtti.
 
Yeni otel yatırımları sürüyor

Pandemi ortamında yaşadnan tüm zorluklara rağmen, Tasigo Hotels olarak yurt içi ve yurt dışındaki büyüme planlarına devam ettiklerine işaret eden Erdal Dalkılıç, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada,  ''Planlanan takvimde bir değişiklik olmadığı takdirde 2021 bahar aylarında açacağımız 4. Tasigo oteli (68 oda/4*) bu kez Hollanda Eindhoven şehri yakınında ve temalı parkları ile ünlü sayfiye bölgesi Oisterwijk’da hizmet verecek. Eş zamanlı devam eden bir başka projenin de müjdesini bu vesile ile vermek gerekirse; İstanbul Karaköy’de yapımı devam eden otel projemiz yine bölgenin en bilinen ve kıymetli yapılarından birinde hayat bulacak ve Tasigo Hotels çatısı altında dünya şehrimiz İstanbul’un turizm renklerine bir başka renk ve değer katacak'' dedi.

Dalkılıç, Tasigo Hotels hakkında da şunları söyledi: 

''Eskişehir’de yüksek bir doluluk oranı ile hizmet veren ve 2018 yılından beri üst üste 3 yıldır “Türkiye’nin En Beğenilen 100 Oteli” litesinde kendine yer edinen Tasigo Eskişehir’den sonra, Rusya`daki ilk otelimiz Kazan Palace by Tasigo ile markamızı yurt dışına taşıdık.

Bu proje kapsamında, Tataristan’ın 1000 yıllık bir tarihe sahip Kazan şehrindeki 110 yıllık tarihi Shamovskaya Hastanesi aslına sadık kalınarak restore edildi ve 5 yıldızlı lüks konseptiyle Ocak 2019’da hizmete açıldı. Kazan Palace by Tasigo böylece, bir turizm tesisinin hayata geçirilmesinden de öte, Kazan şehrinin ruhunu barındıran asırlık bir yapıyı, en yeni ve modernize haliyle gelecek kuşaklarla da buluşturmuş oldu. Otelde beş yıldız standartlarında 66 lüks oda ile birlikte 600 kişilik banket/konferans salonu, 4 toplantı odası, 800 m2 GO SPA merkezinin yanı sıra küresel ölçekli restoran zincirleri de yer alıyor.

Kazan Palace by Tasigo uluslararası arenada da büyük bir takdir gördü ve kısa bir süre içinde gerek Kazanlılar için, gerekse dışarıdan gelen misafirler için ilgi merkezi olmayı başardı.

Baştan sona Polimeks Holding tarafından gerçekleştirilen projenin tasarımında, misafirlere sakin ve huzurlu bir tecrübe yaşatılması ve bunun yanı sıra binanın kültürel ve tarihi mirasına da tamamıyla saygı duyulması hedeflendi. Her detayı özenle düşünülerek tasarlanan otelimiz, bunun karşılığında 2018 yılında ‘European Property’ ödülleri kapsamında ‘En İyi Dizayn Edilmiş Yeni Hotel’ ödülü kazandı.

Bugün ise, Rusya’daki ve özellikle Tataristan bölgesindeki turizm potansiyeline duyduğumuz inanç neticesinde, devam niteliğindeki Neo Kazan Palace by Tasigo ile daha fazla konuğu Tasigo Hotels misafirperverliğiyle tanıştıracak olmanın da heyecanını taşıyoruz.

Tüm dünya ile birlikte bizim de beklentimiz; 2021’in ikinci ve üçüncü çeyrekleri ile birlikte pandemi etkilerinden nispeten arınmaya başlayacağımız yeni bir döneme girmek ve yaşadığımız bu “fırtınanın” arkasından hem dünya, hem de ülkemiz turizm istatistiklerinde “güneşin” doğduğunu görmek olacak.

Önemle yine belirtmek gerekirse, bu yolda biz de, Polimeks Turizm Yatırımları orta ve uzun vade hedeflerimizden vazgeçmeden, dönem dinamiklerine paralel kendi içinde revizyon ve planlamalarla yolumuza devam edeceğiz.''

Bu haber 2548 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kemeraltı UNESCO yolunda
Kemeraltı UNESCO yolunda
İçmeler'in çehresi değişecek
İçmeler'in çehresi değişecek