Tatil kredisi sektörü canlandıracak

Tatil kredisi sektörü canlandıracak

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, kamu bankaları tarafından açıklanan tatil kredisinin sektörü canlandıracağını söyledi.

01 Haziran 2020 - 15:05 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 - 13:40

Bağlıkaya, yaptığı açıklamada, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası tarafından uygun vadeli olarak sunulan “Tatil Kredisi”ni sektörümüzün talepleri çerçevesinde atılmış önemli bir adım olarak gördüklerini belirterek, TÜRSAB olarak bu öneriyi resmi makamlarla gerçekleştirdiğikleri temaslarda dile getirdiklerini anımsattı.

Devlet Bankalarıyla anlaşma yapacak seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran tüketicilere 10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulacağını belirten Bağlıkaya, şunları kaydetti:

CANLILIK YARATACAK

''Tatil kredisinin sektörümüzde hareketlilik ve canlılık yaratmasını bekliyoruz. Normalleşme adımları çerçevesinde seyahat acentalarımız da misafirlerini bekliyorlar. Özellikle yaz dönemi ve Eylül aylarında iç pazardaki talebin yükseleceğini öngörüyoruz.

Kredinin vatandaşlarımıza turizm pazarlamasının en önemli aktörü seyahat acentaları üzerinden kullandırılması da son derece isabetli bir karar olmuştur.Seyahat acentaları misafirlerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunan ve misafir memnuniyetini ön planda tutan kurumlar. Acentalarımız bu süreçte de vatandaşlarımıza çok sayıda tatil paketi sunacak ve güzel bir tatil geçirmelerini sağlayacaktır.

Sektörümüze yapılan her türlü destek ülke ekononisine dönecektir

Bir diğer önemli gelişme, kredi kartı ile seyahat acentaları üzerinden alınan tatil paketlerinin 3 ay ödemesiz, devamında 15 taksitle ödeme ile toplam 18 ay peşin fiyatına, faizsiz satın alınabilmesidir. Kredi kartına taksit sayısındaki artışın da olumlu etkileri olacağına inanıyoruz.

Açıklanan “Tatile Destek Kredi”si korona virüsü salgını sonrası normalleşme sürecine ekonomik açıdan da ciddi katkı sağlayacaktır. Zira yapılan araştırmalar gösteriyor ki turizmde 1 birim talep artışı ekonomiyi 2 birim canlandırıyor. Sektörümüze yapılan her türlü destek ve teşvik, ülke ekonomisine dönecektir.''

 

Bu haber 840 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Haydar Dursun
    1 ay önce
    Kılavuzu karga o***ın burnu ...... kurtulmaz diye bir söz vardır bu şahsı seçenler en az bu şahıs kadar hanutçudur. Turizmi canladıracakmış Önce esnaftan peşin Aldığın ne payi diyirdunuz ha ajanda payı hanutun yeni adı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ünlü otel grubu Kahramanmaraş'ta otel açıyor
Ünlü otel grubu Kahramanmaraş'ta otel açıyor
THY'de iade edilen biletin değeri yüzde 15 artacak
THY'de iade edilen biletin değeri yüzde 15 artacak