Reklam
  • Reklam
THY otel sahibi oluyor
Reklam

THY otel sahibi oluyor

Türk Hava Yolları (THY), Do&Co ikram şirketi ile olan mevcut ortaklığını 15 yıllık anlaşma ile yenilediklerini duyurdu. Anlaşmanın DO&CO'nun sahibi olduğu Boğaz'daki lüks otel projesinin THY'ye satışını da kapsadığı belirtildi.

28 Mayıs 2019 - 10:40 - Güncelleme: 29 Mayıs 2019 - 12:16

THY'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada: "Türkiye'deki Havalimanlarından çıkışlı tüm uluslararası, ulusal ve charter uçuşlarını kapsayan ikram hizmetleri anlaşmasının 15 yıl süreli olarak imzalanmasına karar verilmiştir" denildi.

Açıklamada önemli bir detay daha vardı. THY'nin açıklamasında söz konusu anlaşmanın İstanbul ‘daki otel projesinin THY DO & CO İkram Hizmetleri A.Ş'den THY'ye satışını da içerdiği belirtildi. Açıklamada bu işlemlerin gerçekleştirilmesinin ön koşullara, özellikle yetkili rekabet makamlarının onayına tabi olduğu ifade edildi.

Yalılar lüks otele dönüştürüldü

TÜRK Hava Yolları (THY) ve ikram şirketi Do&Co, Ortaköy’deki Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalılarını geçtiğimiz yıllarda 125 milyon lira bedelle 25 yıllığına kiralamışlardı. Yalıları 96 kral daireli lüks otele dönüştürebilmek için 150 milyon liralık restorasyon çalışması yapılmıştı. İki yalı ve kompleksleriyle yer üstünde 8 bin metrekare alana yayılan otel, bir aysberg gibi deniz seviyesinin 5 kat altına iniyor. Deniz seviyesinin altındaki 30 bin metrekarelik inşaat alanında iki kat otoparka, diğer katlar ise balo salonu ve diğer toplantı salonlarına ayrılmış.

Bu haber 1329 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engelsiz plaj asansörü
Engelsiz plaj asansörü
Gastronomi Çalışma Turu başladı
Gastronomi Çalışma Turu başladı