Topaloğlu, ’’Avrupalı turisti geri kazanmalıyız’’

Topaloğlu, ''Avrupalı turisti geri kazanmalıyız''

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, daha önce Kemer’e gelen Avrupalı turistin yapılan yanlış uygulamalardan dolayı başka yerlere kaçtığını ve bunu geri kazanmak gerektiğini söyledi.

14 Ağustos 2019 - 00:00 - Güncelleme: 14 Ağustos 2019 - 17:06

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, gazeteci Ali Orhan Lazaloğlu’nun, “Ali Orhan İle Antalya Gündemi” programında canlı yayın konuğu oldu. Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer'inTürkiye’nin en eski turizm yerlerinden olduğunu anımsattı.

Daha önce Kemer’e gelen Avrupalı turistin yapılan yanlış uygulamalardan dolayı başka yerlere kaçtığını ve bunu geri kazanmak gerektiğini belirten Topaloğlu, ''Rus turizmi Antalya’ya kayınca, Kemer bölgesi yüzde 70 oranında Rusları ağırlamaya başladı. Avrupalı turist ise Belek tarafına gitmeye başladı'' dedi.

Tur acentelerinin de son yıllarda bunun farkına varmaya başladığını anlatan Topaloğlu, şunları kaydetti:

''Avrupalı turist Kemer;’i istiyor ama belki şartlar uymuyor. Avrupalı buraya gelmek istiyor. Çünkü doğa ve huzur istiyor. Avrupalıyı buraya getirdiğimiz zaman 12 ay turizm sezonu olacaktır. Ruslar 12 ay tatil yapmıyor. Ama Avrupalı turist 12 ay tatile çıkabiliyor. Avrupalı turist başka ülkelere gittiği zaman buradaki hizmeti bulamıyor. Onun için olmazsa olmaz Kemer. Kemer, Avrupalı turistin bir ucunda mutlaka kalıyor. Aslına bakarsanız İskandinav ülkelerinden ve İngilizler tekrar dönmeye başladı. Bunlarla sıcak ilişkiler Kemer’e her zaman artı getirecektir. İngilizler şu anda Türkiye’ye seyahat eden Avrupa ülkeleri arasında üçüncü sırada. Bundan sonra arkası da gelecektir.” 

Bu haber 305 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pegasus’tan yeni yurt dışı hatları
Pegasus’tan yeni yurt dışı hatları
THY, kasımda yüzde 82,3 doluluğa ulaştı
THY, kasımda yüzde 82,3 doluluğa ulaştı