Reklam
  • Reklam
Trabzon’da Kruvaziyer turizmi hazırlıkları

Trabzon'da Kruvaziyer turizmi hazırlıkları

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Limanı yetkililerine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Zorluoğlu ilk olarak Trabzon Liman İşletme Başkanı Temel Adıgüzel ile bir araya geldi.

11 Aralık 2019 - 09:20 - Güncelleme: 12 Aralık 2019 - 10:36

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Adıgüzel, yapılan çalışmalarla ilgili Başkan Zorluoğlu’nu bilgilendirdi. 

Zorluoğlu daha sonra Liman İşletme Müdürü Muzaffer Ermiş’i ziyaret etti. Ermiş, şehrin hem ekonomisine hem de turizmine katkı sunmak için çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Turizm noktasında da şehrimize ilk gelen kruvaziyer gemileri törenle karşılıyoruz. Bize gelen kruvaziyer gemileri İstanbul’dan kalktığı için Galataport’ta süren çalışmalar nedeniyle sayıda bir azalma olsa da, projenin tamamlanmasının ardından faaliyetlerin eskisi gibi süreceğine inanıyoruz. 2021-2022’de Galataport açılınca faaliyetlerimiz artacaktır.''

Zorluoğlu da Trabzon Limanı’nın şehrin çok önemli bir merkezi olduğunu belirtti.  “Bu noktada kapasitenin artırılmasından tutun da daha iyi işletilmesine ve daha çok sevkiyat noktasında işlev görmesine kadar oluşabilecek sorunların çözümünde her türlü katkıyı sağlamaya hazırız'' diyen Zorluoğlu,  ''Kruvaziyer turizmine önem veriyoruz ve mutlaka olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda birlikte çalışmalıyız. Gelen misafirleri memnun etmeli ve gittiklerinde reklamımızı yapmalarını sağlamalıyız. 2021-2022 uzak bir gelecek değil. Bu alana şehir olarak eğilmeliyiz ve gemilerin gelmesi noktasında geçmişteki 20’li sayıları yakalamalıyız” şeklinde konuştu.

Bu haber 459 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 160 milyon liraya mal olan 5 yıldızlı otel açılıyor
160 milyon liraya mal olan 5 yıldızlı otel açılıyor
Divan Grubu “Türkiye’nin En İyi İşverenleri”  listesinde yer aldı
Divan Grubu “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde yer...