Trabzon-Katar arasında uçak seferleri başlayacak

Trabzon-Katar arasında uçak seferleri başlayacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Katar Hava Yolları Türkiye Satış Müdürü Evren Ökmen ve yabancı şirket yetkililerini ağırladı. Ziyarette Trabzon-Katar arasında 20 Mayıs 2020 tarihinde karşılıklı olarak başlatılacak uçak seferleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

14 Şubat 2020 - 07:41 - Güncelleme: 15 Şubat 2020 - 17:05

Başlatmayı düşündükleri uçak seferleri ile ilgili Başkan Zorluoğlu’nu bilgilendiren Katar Hava Yolları Türkiye Satış Müdürü Evren Ökmen “Trabzon’a Katar’dan çok önemli bir talep var. Sadece iç hatlardan bir hava yolumuz geçen yıl 8 bini aşkın Katarlı taşımış. Biz de 20 Mayıs 2020 tarihinden itibaren haftada karşılıklı üç sefer düşünüyoruz. Uçuşlarımız eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Eğer talep devam ederse yıllığa da dönebilir ama şimdilik sezonluk başlıyoruz. Bizi şimdiden Katar’dan arayıp uçak seferlerine ne zaman başlanacağını soruyorlar” dedi.  
 

EVLERİNE MUTLU DÖNMELERİNİ İSTİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Katar Hava Yolları’nın Trabzon-Katar arası uçak seferi başlatacak olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak Trabzon’u turizm anlamında çok daha ileri noktalara taşımak için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Zorluoğlu, “Trabzon için turizm son 10-15 yıldır çok önemli bir noktaya geldi. Her yıl da üzerine koya koya devam ediyoruz. Siz de bu operasyonunuzla güzel bir başlangıç yapmış olacaksınız. Bizim de hedefimiz Katar’dan, Doha’dan, Orta Doğu’dan ya da dünyanın başka bölgelerimizden Trabzon’a gelen her misafirimizi buradan mutlu bir şekilde uğurlamak. Bunun için tedbirler alıyoruz. Kendimizi ve şehrimizi geliştiriyoruz ve inşallah Trabzon bu manada turizmin yükselen yıldızı, yükselen merkezlerinden bir tanesi olacak” ifadelerini kullandı.  

Bu haber 1148 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sertifikasyon sistemimiz Avrupa ve dünyaya örnek
Sertifikasyon sistemimiz Avrupa ve dünyaya örnek
Almanya'daki görüşmelerimizin neticesini alacağız
Almanya'daki görüşmelerimizin neticesini alacağız