Reklam
  • Reklam
Trabzon son yıllarda turizmde önemli mesafeler aldı
Reklam

Trabzon son yıllarda turizmde önemli mesafeler aldı

Trabzon’da turizm çalışmalarının değerlendirildiği toplantı Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında yapıldı.

12 Temmuz 2019 - 00:00 - Güncelleme: 13 Temmuz 2019 - 12:27

Toplantıya Vali İsmail Ustaoğlu’nun yanı sıra Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özcan İlarslan, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, TÜRSAB Doğu Karadeniz Yöre Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda turizmin geçmişi, mevcut durumu ve geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıda ayrıca turizmin daha ileri seviyelere taşınması için nelerin yapılması gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Trabzon’da turizmin her açıdan geliştirilmesi için hep birlikte gayret gösterdiklerini ifade eden Vali Ustaoğlu, “Turizm hem ilimiz, hem bölgemiz, hem de ülkemiz açısında önemli bir değerdir. Özellikle son yıllarda turizmde önemli mesafeler alındı. İlimiz kültürel değerler ve doğal zenginlikler bakımından son derece önemli bir potansiyele sahiptir. Bu bakımdan Trabzon’a Körfez ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde misafirler geliyor. Yerli ve yabancı turist sayısında önemli artışlar var. Gerek turizm altyapısı gerekse konaklama ve ağırlama konularında misafirlerimizin memnuniyeti bizim önceliğimizdir” dedi.

Toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Trabzon’un turizm alanlarıyla ilgili bir sunum yaptı.

 

 

Bu haber 377 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hac-Umre turizminde e-devlet dönemi
Hac-Umre turizminde e-devlet dönemi
Çine  semalarında Türk meyve suyu
Çine semalarında Türk meyve suyu