Reklam
  • Reklam
Travelshop Turkey’den Balkanlar’da bir ilk

Travelshop Turkey'den Balkanlar'da bir ilk

Travelshop Turkey başarılı workshop etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. 35 Ülkeden 100 e yakın Yabancı Tour operatörleri İle Türkiye’den ve Balkanlar’dan sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

14 Nisan 2018 - 16:29 - Güncelleme: 17 Nisan 2018 - 11:29

Açılışını Kurdelesini Arnavutluk Çevre ve Turizm Bakanı Blendi Klosi, TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, THY Trần Müdürü Ertan ALPAY’nın Kestiği ve THY nin Sunum yaptığı WorkShop etkinliğinde toplam 2300 B2B görüşme yapıldı.

Arnavutluk’ta ilk defa geniş uluslararası workshop etkinliği olan B2B WorkShop TravelShop Etkinliğine tüm Balkan ülkelerinden ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden yoğun ilgi vardı.

Arnavutluk Çevre ve Turizm Bakanı Blendi Klosi konuşma yaptı ve konuşmasında yabancı turizm yatırımcılarını ülkesine davet etti ve B2B WorkShop Organizasyonunu ülkemizde, Tiran’da düzenleyen WorkShop TravelShop Genel Müdürü Murtaza Kalender’e çok teşekkür ederek,  gelecek yıl birlikte daha geniş kapsamlı workshop etkinliği yapmak istediklerini belirtti.

Bölgeyi aaha iyi tanıtabilmek için 35 ayrı ülkeden gelen yabancı tour operatörlerine  8 günlük Balkan Üükelerini ve Yunanistan Fam Trip'i düzenlendi.

WorkShop TravelShop Genel Müdürü Murtaza Kalender amaçlarının sadece Balkanlar’ı -tanıtmak olmadığını aynı zamanda Türkiye’den gelen sektör temsilcilerini bir araya getirerek ülke tanıtımına katkı yapmak olduğunu söyledi.

Kalender, Türkiye’den gelen Traveluxe Cappadocia, Briks Hotel Istanbul, Ramada Hotel Golden Horn, Radisson Blue Atakoy, Lares Park Hotel, Kıbrıs’tan gelen Kaya Artemis Hotele ve THY yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kalender, sözlerine şu şekilde devam ediyor, amaçlarının daha çok Türk firmasının katılım sağlamasını ve bu fırsatı tüm sektörün değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Bir sonraki etkinliklerinin 21 Nisan tarihinde Dubai de olduğunu belirten Kalender, Dubai’deki amaçlarının sadece Arap acenteleri İle değil ATM Dubai fuarına gelen birçok yabancı Tour operatörleri ile Türk firmalarını bir araya getirmek olduğunu söyledi ve an itibarı İle 96 ayrı ülkeden 1105 yabancı acentenin etkinliklerine başvuru yaptığını belirtti.

Kalender, Dubai WorkShop etkinliğine Kültür ve Turizm Bakanlığı, TURSAB, THY, ISTTA yetkililerinin katılacağını bildirdi.

 

Bu haber 2170 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ne kadar isteseniz de seyahat edemeyeceğiniz 5 yer
Ne kadar isteseniz de seyahat edemeyeceğiniz 5 yer
Bakan Ersoy'dan 32 ülkeye ''ortak müze kurma'' çağrısı
Bakan Ersoy'dan 32 ülkeye ''ortak müze kurma'' çağrısı