Reklam
  • Reklam
’TTGA ivedilikle çalışacak ve önemli projeler üretecektir’

'TTGA ivedilikle çalışacak ve önemli projeler üretecektir'

Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TTGA) Güneydoğu Anadolu Yönetim Kurulu Üyesi Selda Çiçek Veske, ''Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, ülkemizin kalkınması ve uluslararası platformda sürekli tercih edilebilmesi için ivedilikle çalışacak ve önemli projeler üretecektir'' dedi.

11 Ocak 2020 - 10:35 - Güncelleme: 13 Ocak 2020 - 09:15

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Başkanı Olduğu Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TTGA) Güneydoğu Anadolu Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Selda Çiçek Veske ile Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kaya Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Vali Güzeloğlu ile bir süre görüşen TTGA Yönetim Kurulu Üyesi Selda Çiçek Veske ve Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kaya, Güzeloğlu ile birlikte basın açıklaması yaptı.

‘TTGA ivedilikle çalışacak ve önemli projeler üretecektir'

Basın açıklamasında Turizm’in büyüyen, gelişen ve globalleşen bir sektör olduğunu, hem istihdam hem de milli gelire katkısı nedeniyle ülkelerin vazgeçilmez bir kaynağı olduğunu belirten TTGA Yönetim Kurulu Üyesi Selda Çiçek Veske, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin jeopolitik konumu, dört semavi dininin buluştuğu bir ülke olarak ön plana çıkması, temiz plaj ve koylara sahip olması, dört mevsimin bir arada yaşanması, gastronomide büyük kademe kaydetmiş olması, birçok ilin açık hava müzesi konumuna sahip olması nedeniyle adeta bir turizm cenneti görünümündedir. Tüm bu bilgiler ışığında, Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un başkanlığında kurulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, ülkemizin kalkınması ve uluslararası platformda sürekli tercih edilebilmesi için ivedilikle çalışacak ve önemli projeler üretecektir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi yönetim kurulu üyesi olarak; temsil ettiğim 9 ilin tanıtımında, bölge ve ülke kalkınması için gerekli olan her türlü proje ve çalışmaları yapacak, temsil ettiğim tüm tesislerin sorumluluğunu memnuniyetler üstleneceğim. Adaylık surecimden seçilmeme kadar gecen surede; basta sayın valimiz Hasan Basri Güzeloğlu olmak üzere 9 ilin Saygıdeğer valililerine, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mehmet Kaya ve diğer yetkililere teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.''

Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Güneydoğu Anadolu Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi olmak için bölgede bulunan 9 ilden delegelerin Diyarbakır’a geldiğini ve yapılan seçimin ardından Diyarbakır delegesi Selda Çiçek Veske’nin Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Güneydoğu Anadolu Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi seçildiğini hatırlatan Güzeloğlu, Selda Çiçek Veske’yi tebrik etti. 

Bu haber 630 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otellerde doluluk oranı yüzde 10,6
Otellerde doluluk oranı yüzde 10,6
MP Hotels Belek'teki otelini açtı
MP Hotels Belek'teki otelini açtı