Tüccarlar Bodrum’a hücum ediyor

Tüccarlar Bodrum'a hücum ediyor

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon pandemiye rağmen artan üye sayılarına dikkat çekerek, “2019 yılında 763 yeni üye kaydetmişiz, geçen sene 2020’de ise üye sayımız 932’ye çıktı. Tüm Türkiye’deki tüccarlar Bodrum’a hücum ediyor'' dedi.

11 Nisan 2021 - 11:33 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 09:17

BODTO meslek komitelerinin 6 ayda bir gerçekleştirdiği müşterek toplantılarının 2021 yılı ilk toplantısı, Meclis Başkanı İlhan Ersan’ın yönetiminde online olarak gerçekleşti. Toplantıda pandeminin ekonomik etkileri Meslek Komite Üyeleri ile birlikte değerlendirilerek çeşitli sorunlara çözüm önerileri sunuldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı İlhan Ersan, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 13 aydır pandemi ile mücadele verildiğinin altını çizerek şöyle dedi: “Global bir ekonomik krizin içerisindeyiz bu krizden bizim sektörlerimizden özellikle konaklama, yeme-içme, eğlence sektörleri ve seyahat acenteleri çok ciddi zarar gördü. Bu konuda hem Bakanlıklar hem de TOBB nezdinde çalışmalarımız var.

Bodrum'un ticarei geleceği parlak

Her ne kadar bu sektörlerde problem yaşasakta Bodrum’un ticari geleceği diğer bölgelere göre daha parlak görünüyor. Ben Bodrum’a talebin daha da canlanacağını fakat bazı kesimler için de sabit gelirli kesimlerde sorunlar yaşanacağı öngörüsüne sahibim. Bodrum ekonomisi iki ana sektörde yükselişe devam edecek. Kısıtlamalar kalkınca turizm, buna bağlı yeme-içme sektörü ve inşaat sektörü devam edecek. Bu fırsatın kaosa dönüşmemesi için Bodrum gibi özel yerlere özel statü sağlayacak bilinçli bir büyümeye ve planlamaya ihtiyaç var.”

Pandemiye rağmen işletmeler artıyor

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise pandemiye rağmen artan üye sayılarına dikkat çekerek konuşmasına başladı. Kocadon, şöyle devam etti:

 “2019 yılında 763 yeni üye kaydetmişiz, geçen sene 2020’de ise üye sayımız 932’ye çıktı. Tüm Türkiye’deki tüccarlar Bodrum’a hücum ediyor. 2021 yılında şimdiden ilk 3 ayda 348 yeni üye kaydettik. Yeni üyelerimizden en başta inşaat, yeme-içme ve konaklama sektöründen kayıtlar var. Bu oldukça enteresan bir durum. Biz BODTO olarak elbette yeni üyelerimizin olmasına seviniriz ancak bu artış umuyorum ki mevcut şirketlerimizin ekonomik anlamda gelir kaybına uğramalarına yol açmaz.”.

Bu haber 851 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
THY iç hat devre ödemesine erteleme
THY iç hat devre ödemesine erteleme