Reklam
  • Reklam
TUI’nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor

TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor

Dünya’nın en büyük tur operatörü TUI’nin, müşteri memnuniyeti esasına dayalı olarak tüm Dünya’da seçtiği en iyi 100 konaklama tesisi listesinde, 8 farklı kategoride 15 otel ve 42 ödül ile bu sene TUI Hotels & Resorts Türkiye damgası var.

22 Ekim 2020 - 15:15 - Güncelleme: 24 Ekim 2020 - 00:05

2019 yılında, TUI Almanya’nın, tatilleri gerçekleşmiş misafirler üzerinden yapılan anketleri neticesince, Türkiye’den bir çok otel çeşitli kategorilerde çeşitli ödüllere layık görüldü, TUI Hotels & Resort olarak  Türkiye’de faaliyet gösteren TUI Magic life, TUI BLUE, Robinson Club ve farklı konseptte yer alan TUI otelleri ise çeşitli ödüller alarak kalitesini perçinledi.

Bu başarı yarışının en önemli kategorilerinden biri olan en iyi otel kategorisinde TUI BLUE markası adı altından 100% TUI iştirakı olan TUI BLUE Palm Garden, Almanya ve Hollanda menşeli misafirlerin değerlendirmeleri sonucu Hollanda ve Almanya’da Doğu Akdeniz’in en iyi oteli seçilmiştir. 
 

Peki, TUI Hotels & Resorts Türkiye’nin bu başarısındaki en önemli etken olan “sürdürülebilirlik” için neler yapıyor?

1994'ten beri TUI Almanya, her yıl toplanan yüz binlerce misafir anketi değerlendirmesi sonucu, misafirlerin beğenisini kazanarak başarı gösteren dünyanın en iyi 100 otelini ödüllendirerek, TUI ödüllerine layık görülen tesislerde fiyat/ performans başarısı ana çerçeveyi oluştururken, turizmde gelişen hassasiyetler ve konseptler neticesinde ödül kategorileri de çeşitlendiriliyor.

Gelişen hassasiyetler içerisinde TUI grubunun en önem verdiği başlıklardan bir tanesi sürdürülebilirlik ve çevre koruma bilinci.

TUI Grubu’nun sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalara dan bahseden TUI Hotels & Resorts'un Türkiye Direktörü Ali Aydın, ‘’TUI misafirlerinin yaklaşık yüzde 60’lık kısmından fazlası sürdürülebilirlik konusunda hassas. TUI Grubu’na göre sürdürülebilir otel, karbon salınımını düzenleyen, temiz su ve temiz enerji sağlayan ve bölgedeki istihdama katkı sağlayan otellerdir.’’ Dedi.

TUI Hotels & Resort'ün sürdürülebilirlik alanında 10 adımdan oluşan bir uygulamasının olduğunu belirten TUI Hotels & Resorts'un Türkiye Direktörü Ali Aydın şunları söyledi:

‘’Uygulama, taze su kullanımının müşteri başına her geceleme için yüzde 10 düşürülmesi, karbon salınımını yüzde 20 azaltılması, gıdaların yüzde 50’sinin lokalden sağlanması tek kullanımlık plastiklerin 60 milyon azaltılması, personelin yüzde 70’inin yerelde yaşayan insanlardan oluşması, çocuk kulüplerindeki etkinliklerin yüzde 40’ının çevre ve sürdürülebilirlikle ilgili olması, misafir başına atık oranını düşürülmesi, otellerimizin minimum yüzde 90’ının Global Sürdürülebilir Turizm konseyinden sertifika alması, personel eğitimi ve yeni yapılan otellerin yüzde 100 sürdürülebilir olmasından oluşuyor. Örneğin; TUI Blue Sarıgerme Park’ta kendi balımızı, kendi elmamızı ve kendi zeytinyağımızı üretiyoruz. Çevresel bir sürdürülebilirlikle, bulunduğumuz coğrafyadaki yerel tarım üreticileri ile etkileşim içimde bulunmak en büyük hedeflerimizden biri. Bu ürünlerden şu ana kadar kazandığımız tüm kazancı, tekrardan sürdürülebilirlik uygulamalarımız için harcıyoruz.’’ (Turizmdays)

Bu haber 1453 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SunExpress’ten ücretsiz Kovid-19 testi
SunExpress’ten ücretsiz Kovid-19 testi
“Turizmin geleceği için hazırız”
“Turizmin geleceği için hazırız”