Tüm otellerine yeni bir temizlik standardı getiriyor

Tüm otellerine yeni bir temizlik standardı getiriyor

Hilton, önümüzdeki hafta dünya genelindeki tüm tesislerinde sektörün temizlik ve dezenfektasyon standartlarını belirleyecek yeni bir programı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

12 Haziran 2020 - 16:00 - Güncelleme: 14 Haziran 2020 - 09:05

Lysol ve Dettol'un üreticisi RB ve Mayo Clinic ile ortaklaşa geliştirilen Hilton CleanStay, Hilton misafirlerinin bu yazdan itibaren çok daha temiz ve daha güvenli bir konaklama deneyimi yaşamalarına yardımcı olacak yeni prosedürler içeriyor.

Dünya genelindeki otelleri de destekleyecek şekilde genişletilen Hilton ve RB arasındaki bu iş birliği sayesinde, RB ürün ailesi birçok farklı pazarda kullanılmaya başlanacak.

Misafirlerin ve ekip üyelerinin emniyeti ve güvenliğinin yüzyılı aşkın bir süredir en önemli öncelikleri olduğunu belirten Hilton Başkanı ve CEO'su Chris Nassetta, "Hilton CleanStay, özellikle koronavirüs salgınının sonucunda gezginlerin değişen beklentilerini karşılamaya yönelik birçok değişimin yaşandığı turizm ve konaklama sektöründe, çalışanlarımızı korurken misafirlerimizin özgürce seyahat etmeleri için gereken rahatlığı ve güvenceyi sağlama taahhüdümüzü yerine getirmek üzere attığımız devrim niteliğinde bir adım" dedi.

Nasetta, sözlerine şöyle devam etti:

“Kısa vadede misafirperverliğimiz biraz farklı gözükecek olsa da dünyanın her yerinde misafirlerimizi bir kez daha ağırlamak ve Hilton'dan bekledikleri unutulmaz deneyimleri yeniden sağlamak için sabırsızlanıyoruz.”

Önümüzdeki haftadan itibaren belirli otellerde uygulamaya alınacak olan Hilton CleanStay programı Temmuz ayının ortasından itibaren de Hilton'un 18 markasının tamamında devreye girecek. Hilton misafirleri, dünya genelinde bazı otellerdeki değişimi 15 Haziran’dan itibaren görmeye başlayacaklar.

Otele giriş işleminden çıkış işlemine kadar Hilton CleanStay

Online: Misafirler daha seyahatlerine başlamadan önce Hilton.com/cleanstay adresinden ulaşabilecekleri açılış sayfasıyla konaklamaları boyunca ne beklemeleri gerektiğini ayrıntılarıyla görebilecekler. Ayrıca, tesislerin web siteleri uygulanan yeni temizlik protokollerini ve prosedürlerini ayrıntılı olarak gösterecek şekilde güncellenecek.

Lobi: Temassız varış deneyimi yaşamak isteyen misafirler, ücretsiz Hilton Honors mobil uygulamasıyla otele giriş işlemini yapabilecek, odalarını seçebilecek, dijital anahtar ile kapılarını açabilecek ve mobil cihazlarını kullanarak otelden çıkış işlemini yapabilecek. Bu seçenek, doğrudan Honors uygulaması veya Hilton.com üzerinden rezervasyon yapan misafirler için dünya genelinde 4.700'ün üzerinde programa dahil olan Hilton tesisinde kullanılabilecek. Otele geleneksel şekilde giriş yapmak isteyen misafirler, fiziksel mesafe önlemlerinin alındığı yönlendirmelerle giriş ve çıkış işlemlerini güvenle yapabilecekler.

Odalar: Odaların ilk temas noktası olan kapılarda, odalar detaylı bir şekilde temizlendikten sonra yerleştirilen Hilton CleanStay mührü bulunacak. Odalarda en çok temasın olduğu ışık açma kapama düğmeleri, kapı kolları, TV uzaktan kumandaları, termostatlar ve diğer yerlerde ekstra dezenfektasyon uygulanacak. Dağınıklık olmaması için odalardaki kalem ve kâğıt benzeri şeyler

kaldırılacak. Misafirlerin kullanımı için tüm odalarda dezenfektan özelliği olan mendiller bulunacak

.Kat Hizmetleri: Yeni misafirler varmadan önce odalar detaylı bir şekilde temizlenecek ve dezenfekte edilecek. Oda temizliği, konaklamaları sırasında odalarına otel çalışanlarının girmesini istemeyebilecek misafirler olabileceğinden misafirlerin tercihine bağlı olarak yapılacak. Talep eden misafirlere ek nevresimler ve banyo malzemeleri koruyucu ambalaj içerisinde temin edilerek kapılarının önüne bırakılacak.

Genel Alanlar: Genel alanlar daha sık temizlenecek. Örneğin, fitness merkezleri temizlik nedeniyle günde birkaç kez kapatılacak. Ekipmanlar, fiziksel mesafenin korunması için uygun şekilde ayarlanacak ve yerleştirilecek. Merkezlerdeki misafir sayısı sınırlandırılacak. Havuz ve çevresindeki alanlar gün boyunca sık sık temizlenecek ve fiziksel mesafe önlemleri alınacak. Tesislerin ana girişlerine ve insan trafiğinin yoğun olduğu alanlara el dezenfektasyonu istasyonları ve dezenfektan özellikli mendil stantları yerleştirilecek.

Yiyecek ve İçecek Alanları: Otel restoranlarında uygun fiziksel mesafenin sağlanması için masalar ve sandalyeler arasında aralık bırakılacak. İstendiğinde biyolojik olarak bozunabilir tek kullanımlık tabaklar ve mutfak eşyaları temin edilebilecek. Kahvaltı sırasında restoranlar al ve git, yiyeceklerin önceden yerleştirildiği üzeri kapatılmış tabaklar, alakart ve masaya servis gibi farklı seçenekler sunulacak. Oda servisi bulunan tesislerde misafirlere siparişleri tek kullanımlık servisler ile kapıya bırakılarak temassız olarak teslim edilecek

Toplantılar ve Etkinlikler: Çok yakında hayata geçirilecek olan CleanStay ile desteklenen Hilton EventReady programı, Hilton'da gerçekleştirilecek toplantılara ve etkinliklere yeni bir standart getirecek. Program, temizlik, esneklik, güvenli ve sosyal olarak sorumlu çözümlerin yanı sıra yaratıcı yiyecek ve içecekler, en son teknolojiler ve sürdürülebilir uygulamalar da sunacak. Özel sağlık ve zindelik odağıyla planlamadan yürütmeye kadar uzanan etkinlik deneyimi, Hilton'un birinci sınıf misafirliğiyle özel ekip üyeleri tarafından desteklenecek.

Bu haber 1622 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaaltı Sahili’nde işgallere müdahale
Konyaaltı Sahili’nde işgallere müdahale
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan hacı adayları açıklaması
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan hacı adayları açıklaması