Tüm uçuşlarda fark alınmadan cayma hakkı tanınmalı

Tüm uçuşlarda fark alınmadan cayma hakkı tanınmalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Virüs salgını için tedbir amaçlı iptal edilen ya da ertelenmesi istenen uçak biletlerinde, havayolu şirketleri yardımcı olmalı'' dedi.

13 Mart 2020 - 12:22 - Güncelleme: 14 Mart 2020 - 21:09

Bazı havayolu şirketlerinin uçak bileti iptallerinde vatandaşı mağdur ettiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Virüs salgını için tedbir amaçlı iptal edilen ya da ertelenmesi istenen uçak biletlerinde, havayolu şirketleri yardımcı olmalı. Yurtdışı seyahatlerini iptal eden ya da erteleyen vatandaşlar mağdur edilmemeli. Tüm uçuşlarda fark alınmadan cayma hakkı tanınmalı” dedi.

-“HAVAYOLU ŞİRKETLERİ BİLET İPTALLERİNDE YARDIMCI OLMALI”

Uçak biletlerinde fark alınmadan cayma hakkı tanınması gerektiğinin altını çizen Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şunları kaydetti:

 Küresel bir salgın olarak kabul edilen korona virüsü nedeniyle tedbir amaçlı yurtdışı seyahat biletlerini iptal etmek ya da ertelemek isteyen vatandaşlarımız bir hayli fazla. Birçok ilgili makam tarafından bu seyahatlerin yapılmaması yönünde açıklama yapıldı. Aylar öncesinden, iş gezisi ya da gezi amaçlı olan ve şimdi iptal edilen bu seyahatlerde havayolu şirketleri kimseyi mağdur etmemeli. Zaten yüksek fiyatlarla biletleri alan ve iptal ya da ertelemek isteyen vatandaşlarımız için havayolu şirketleri bir sene boyunca değişim hakkı vermeli. Kimsenin mağdur olmaması için yurtiçi de yurtdışı da tüm seyahatlerde fark alınmadan, iptal kesintisi yapılmadan herkese cayma hakkı tanınmalı.''

Bu haber 944 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRSAB'tan kısa çalışma ödeneği rehberi
TÜRSAB'tan kısa çalışma ödeneği rehberi
Turizm çalışanları, turizmciler kadar kötü durumda
Turizm çalışanları, turizmciler kadar kötü durumda