Tur operatörleri Marmaris’te çevre temizliği yaptı

Tur operatörleri Marmaris'te çevre temizliği yaptı

Çevre farkındalığı çalışmalarına devam eden Marmaris Belediyesi, yabancı tur şirketinin rehberleri ile birlikte karayolu kenarı, deniz kenarı ve ormanda çevre temizliği yaptı. Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş’ın da katıldığı etkinlikte yaklaşık 30 torba çöp topladı.

20 Eylül 2019 - 04:17 - Güncelleme: 21 Eylül 2019 - 09:49

Marmaris Belediyesi, çevre farkındalığı oluşturmak için kurumlarla işbirliği halinde temizlik çalışması yapmada devam ediyor. Bu çerçevede Tantur Turizm Acentesi’nin İngiliz, Belçika, Alman, Çin, Fransız, Hollanda ve Türk tur rehberlerinden oluşan personeli ve belediye çalışanları Çamlı Mahallesi'nde karayolu kenarı, sahil ve orman içinde çevre temizliği yaptı. Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş, Çamlı Mahallesi Muhtarı Kerim Ekinci'nin de katıldığı ve yaklaşık 5 saat süren etkinlikte battaniye, yatak, hurda malzemeler, bebek bezi, kağıt mendil, iç çamaşırları ve cam-plastik şişe toplandı.

KORUMAK BİZİM ELİMİZDE

Marmaris’i temiz tutmanın herkesin görevi olduğunu söyleyen Başkan Yardımcısı Demirtaş, “Biz belediye olarak yaz boyunca sorun yaşanmaması için en üst seviyede çalışmalarımızı sürdürdük. Kimi zaman çeşitli kurumlarla işbirliği ile farkındalık çalışması yaptık. Herkesten ricamız ormanları, denizi, çevreyi temiz tutmaları. Çünkü hepimiz biliyoruz ki buradan başka Marmaris yok. Korumak da bizim elimizde” diye konuştu. Tur şirketi Marmaris Sorumlusu Van Eardley ise “Yaptığımız çevre temizliği ile çok güzel bir yer oldu. Her yıl turizm sezonu bitimine yakın yetkili kurumlarla doğanın korunması ve bakılması için çevre temizliği gerçekleştiriyoruz” dedi.

Bu haber 480 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adana yeni uçuş noktası olarak belirlendi
Adana yeni uçuş noktası olarak belirlendi
Online uçak bileti satışlarında yüzde 50 artış bekleniyor
Online uçak bileti satışlarında yüzde 50 artış bekleniyor