Tur operatörleri tarih vermeye başladı

Tur operatörleri tarih vermeye başladı

ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Operatörler yavaş yavaş operasyonları ile ilgili tarihler vermeye başladılar. Haziran sonu ve Temmuz başlangıcında birçok ülkeden uçuşlar planlanıyor'' dedi.

16 Mayıs 2020 - 14:10 - Güncelleme: 18 Mayıs 2020 - 10:23

Dahaoğlu, Alanya Postası'na yaptığı açıklamada, normalleşme süresi devam ettiği sürece diğer mesleklerde olduğu gibi turizm ile ilgili sezon beklentilerinin olumlu olmaya devam edeceğini söyledi.

''Oteller olarak yeni sertifikasyon ile ilgili hazırlıklarımıza başladık'' diyen Dahaoğlu, ''Herkes kendi bünyesinde şartlarını buna elverişli hale getirebilmek için çalışıyor. Her ne kadar bunun zorunluluğu olmasa da otel içerisinde bazı ünitelerin açılması için bunların yapılması gerekiyor. Ayrıca Operatörlerin otelli paketi daha kolay satabilmeleri amacıyla bu önlemleri almamız ve uygulamamız bizleri rakiplerimize karşı avantajlı duruma düşürecektir” dedi.

'TARİHLER VERİLMEYE BAŞLANDI'

Dahaoğlu, “Operatörler yavaş yavaş operasyonları ile ilgili tarihler vermeye başladılar. Haziran sonu ve Temmuz başlangıcında birçok ülkeden uçuşlar planlanıyor. Turist gelmeden önce havalimanında belli bir ücret karşılığında az bir zamanda uygulanacak bir test üzerinde çalışmaların olduğunu duyuyoruz. Son dakika ülkelerde uçaklar ile ilgili bir erteleme söz konusu olmaz ise verilen tarihlerde uçuşlar gerçekleşecektir” ifadelerini kullandı.

'RUSYA'DAN EN ERKEN AĞUSTOS'TA'

Dahaoğlu, “Almanya-Hollanda-Iskandinav ülkeleri gibi sırayla diğer Batı ve Doğu ülkelerinden de misafirler ağırlamaya başlayabiliriz. Rusya'yı en erken 1  Ağustos olarak düşünebiliriz. Şu an bu ülkede günlük vaka sayılarının yüksek olmasının tek sebebi ise ülkenin nüfusunu da göz önünde bulundurarak günlük yapılan test sayılarının fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Zira önümüzdeki günlerde normalleşme süresinde de aynı yükseklikte iyileşmeler görülecektir” diye konuştu.- 

Bu haber 841 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eresin: ''2020 konaklama sektörü için  kayıp yıl''
Eresin: ''2020 konaklama sektörü için kayıp yıl''
Boeing yaklaşık 7 bin çalışanını işten çıkarıyor
Boeing yaklaşık 7 bin çalışanını işten çıkarıyor