TUREB’de hizmetiçi eğitim semineri

TUREB'de hizmetiçi eğitim semineri

Turist Rehberler Birliği'ne (TUREB) bağlı oda yöneticileri ve odaların yetkili personeline yönelik yılın ilk hizmet içi eğitimi Ankara’da tamamlandı.

27 Ocak 2019 - 00:00 - Güncelleme: 29 Ocak 2019 - 13:34

 Meslek kuruluşları veya üyelerle ilgili açılan davaların nedenleri, hukuki işlemler, üst mahkeme davaları, yasa-yönetmeliğin uygulanmasında karşılaşılan yorum farklılıkları konularında TUREB hukuk danışmanları Av. Emrah Genç ve Av. Halis Çıtır katılımcıları bilgilendirdi.
Odaların bağımsız denetimi sonucu tespit edilen eksikliklerin ortadan kaldırılması, mali işlemler ve meslek kuruluşlarımızın belgelerinin tamamlanması, olası yanlışlıklarda yüz yüze kalınacak cezalar bağımsız denetçi ve mali müşavir Murat Aytürk tarafından gerçekleştirilen sunumla anlatıldı.
TUREB'in dijital alt yapısının en son geldiği aşama, kamu kurumları ve e-devlet entegrasyonu gibi teknik konularda kurum yazılımcısı Emrah Kasal ve son olarak resmî yazışma usulleri ve idari işlemler konusunda genel sekreter Kevser Afşar sunumlarını gerçekleştirdi.

TUREB Başkanı Zeki Apalı, kurumsallaşmak adına bu tür hizmetiçi eğitim seminerlerine çok önem verdiklerini belirterek, ''Türkiye’nin dört bir yanından bu zorlu kış günlerinde Ankara’ya kadar gelip programa katılan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum'' dedi.

Bu haber 1069 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pegasus yurt içi uçuş noktalarını 27'ye çıkardı
Pegasus yurt içi uçuş noktalarını 27'ye çıkardı
Otellerde çok şey değişecek
Otellerde çok şey değişecek