Turistlere ’’maske takın’’ uyarısı

Turistlere ''maske takın'' uyarısı

Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, ilçeye gelen turistlerin maske takma konusunda gerekli özeni yeterince göstermediği belirtilerek, gerekli uyarıların yapılması konusunda karar alındı.

03 Eylül 2020 - 12:03 - Güncelleme: 04 Eylül 2020 - 13:12

Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nin aldığı kararla,  yabancı dilde hazırlanacak uyarı yazılarının tüm konaklama tesislerinin odalarına asılarak, “Maske takmanın zorunlu ve maske takmamanın cezasının 900 TL'' olduğunun bildirilmesi istendi. 

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karar şöyle:

‘’Covid19 salgınının görüldüğü andan itibaren salgının kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve maske takmak salgının/bulaşmanın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde ise salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının uygulanması önem taşımaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir salgın olarak ilan edilen Korona virüs (Kovid19) salgınının yayılmasına engel olmak amacıyla; İlçemize gelen turistlerin maske takma konusunda gerekli özeni yeterince göstermediği, bu durumun bilgi eksikliğinden kaynaklandığı değerlendirilmiştir. Bu nedenle İlçemizdeki tüm konaklama tesislerinin odalarında “Maske takmanın zorunlu ve maske takmamanın cezasının 900 TL'dir.''

Bu haber 830 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor