Reklam
  • Reklam
Turistler en çok iptal sigortası ve hijyene önem veriyor

Turistler en çok iptal sigortası ve hijyene önem veriyor

ICVB, TripAdvisor ile turistlerin yeni tatil tercihlerini araştırdı. Buna göre turistler en çok iptal sigortası ve hijyene önem veriyor.

08 Temmuz 2020 - 06:34 - Güncelleme: 09 Temmuz 2020 - 08:53

İstanbul Ticaret Odası’nın başkanlığını yürüttüğü İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB), İstanbul’un liderliğinde dünyanın en büyük kongre şehirlerini online olarak bir araya getirdi.
 
Brüksel, Lüksemburg ve Paris’in kongre ve ziyaretçi bürolarının genel müdürlerinin katıldığı toplantıda, pandemi sürecinin kongre şehirlerine etkisi değerlendirildi. Toplantıdan çıkan ortak düşünce, 2021 itibariyle büyük çaplı ve yoğun katılıma sahip kongre ve toplantıların çeşitli önlemler alınarak başlayabileceği yönünde oldu.

Pandemi sürecinde ICVB’nin gerçekleştirdiği webinara katılan TripAdvisor Destinasyon Satış Müdürü Chad Shiver, TripAdvisor kullanıcılarıyla gerçekleştirdiği pandemi sonrası seyahat anket sonuçlarını açıkladı. Ankete göre;
 
* Turistlerin yüzde 63’ü mayıs ayının ilk haftasını olası seyahat araştırmaları yaparak geçirdi.
 
* Turistlerin yüzde 89’u kriz sonrası ilk 6 ay içerisinde, yüzde 48’i ise ilk 3 ay içerisinde yurt dışı seyahatine çıkmak istediğini belirtti.
 
* Seyahat kısıtlamaları kaldırıldığında en çok dinlenme, doğa gezisi, tarihi keşif ve plaj tatillerinin tercih edileceği belirtildi.
 
* Katılımcıların yüzde 76’sı bir sonraki seyahatleri için rezervasyon yaptıkları her şeye ilişkin esnek iptal politikalarının şart olduğunu söyledi.
 
* Bir konaklama yerinde kalmak için en önemli hususların temizlik, iptal sigortası ve indirim olduğu bildirildi. (itohaber)

Bu haber 665 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Almanya'ya seyahat edecek yolcularını uyardı
Almanya'ya seyahat edecek yolcularını uyardı
2 ayrı turistik tesis ve otel imarlı taşınmazlar satılacak
2 ayrı turistik tesis ve otel imarlı taşınmazlar satılacak