Turistlerin görebileceği herkesi ay sonuna kadar aşılayacağız

Turistlerin görebileceği herkesi ay sonuna kadar aşılayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, turistlerin görebileceği herkesi ay sonuna kadar aşılayacaklarını söyledi.

06 Mayıs 2021 - 15:42 - Güncelleme: 07 Mayıs 2021 - 20:52

Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, bir soru üzerine  2020 yaz döneminde, Almanya ile turizm alanında karşılıklı işbirliği içerisinde olduklarını aynı iş birliğini bu yılda sürdürmek istediklerini söyledi.

Çavuşoğlu, geçen yıl Pandemiye rağmen  1 milyon 200 bin Almanı Türkiye’de ağırladıklarını ve bundan mutluluk duyduklarını  bu yılda sene de aynı iş birliğini sürdürmeye çalıştıklarını bildirdi.

Turizm sezonuna güvenli bir şekilde girebilmek ve halkın da güvenliğini sağlamak için bazı ilave tedbirler aldıklarını anlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

 ‘’17 Mayıs’a kadar bir kapanma süreci var. Bunun da faydalarını görmeye başladık, rakamlar hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Diğer yandan aşılama sürecini hızlandırdık. Bu süreçte halkımızın  yüzde26’sından fazlası aşılandı.

Aşılama konusunda özellikle turizm bölgelerine ağırlık verdiğimiz gibi tüm turizm çalışanlarını otellerde, restoranlarda, şoförler, havaalanlarında çalışanlar, tur rehberleri dahil turistlerin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız.''

 

Bu haber 387 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya ve İzmir'den Cenevre uçuşlarına başlıyor
Antalya ve İzmir'den Cenevre uçuşlarına başlıyor
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi