Turizm alanında da partner iki ülkeyiz

Turizm alanında da partner iki ülkeyiz

Romanya Büyükelçisi Gabriel Catalin Şopanda, ''Romanyalı turistler pandemiye rağmen Antalya’ya gelmeye devam ediyor. Turizm alanında da partner iki ülkeyiz. Türk vatandaşlarını da bizim tatil destinasyonlarımıza bekliyoruz” dedi.

19 Ekim 2020 - 12:14 - Güncelleme: 21 Ekim 2020 - 22:51

Romanya Büyükelçisi Gabriel Catalin Şopanda, Romanya Antalya Fahri Konsolosu Semih Beken ve beraberindeki heyet, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nı ziyaret ederek, Başkan Davut Çetin’le görüştü. Görüşmede ikili ticari ilişkilerin güçlendirilmesi için atılması gereken adımlar ele alındı.

Başkan Davut Çetin, Romanya Fahri Konsolosu olarak göreve başlayan Semih Beken’e başarılar diledi. Beken’in bu görevi başarıyla yürüteceğine inandığını belirten Çetin, “Semih Beken, Romanya-Antalya arasındaki ticari işbirliği çalışmalarında önemli bir görevi yürütecek. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Antalya ve Romanya arasındaki ticaret hacminin, olması gerekenin çok altında olduğunu belirten Çetin, ''Antalya’mız, Türkiye tarım ve turizminin lokomotifidir. Tarım ve turizm sektörleri başta olmak işbirliğine gidebileceğimiz çok fazla alan var. Sizin de desteğinizle bu potansiyeli açığa çıkarabileceğimize inanıyorum. Nazik ziyaretinizin de bu köprünün güçlenmesine vesile olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Romanya Büyükelçisi Gabriel Catalin Şopanda ise, iş insanı Semih Beken'in Romanya Antalya Fahri Konsolosu olarak göreve başlaması ve konsolosluk ofisinin açılışı için Antalya’ya geldiğini söyledi. 

Turizmde partner iki ülkeyiz

Büyükelçi Şopanda, AB dışında en büyük ticari partnerlerinin Türkiye olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Ülkelerimiz arasında gerek ticari gerekse siyasi ilişkiler çok iyi durumda. Bu durum ticari hedeflerimizin arttırılmasını destekliyor. Romanyalı turistler pandemiye rağmen Antalya’ya gelmeye devam ediyor. Turizm alanında da partner iki ülkeyiz. Türk vatandaşlarını da bizim tatil destinasyonlarımıza bekliyoruz.”

Bu haber 6493 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lufthansa uçak filosunu modernleştiriyor
Lufthansa uçak filosunu modernleştiriyor
Air France ilk çeyrekte 1,5 milyar avro zarar etti
Air France ilk çeyrekte 1,5 milyar avro zarar etti