Turizm Bakanı Ersoy’dan Dünya Rehberler Günü mesajı

Turizm Bakanı Ersoy'dan Dünya Rehberler Günü mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, Dünya Rehberler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

21 Şubat 2021 - 13:13 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 09:06

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, Dünya Rehberler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Ersoy'un mesajı şöyle:

“Rehberlik bitmeyen bir araştırma ve öğrenme tutkusu, kendini daima geliştirme gerekliliğini benimsemiş bir düşünce yapısı, insan iletişiminde anlamı ve algıyı yönetebilen bir hitabet ustalığıdır.

Turistin istek ve beklentilerini karşılayacak olan yolu gösteren rehber, ülkesine dönen misafirlerimizin geldikleri zamandan farklı olan düşünce ve deneyimlerinin önde gelen mimarlarından birisidir. Bu farkın ne kadar pozitif yönde olacağı rehberlerimizin başarıları ile doğru orantılıdır.

Yaşadığımız küresel sağlık krizi geride bırakıldığında yeniden başlayacak olan turizm hareketi içerisinde, Türkiye’nin hedeflerine hızlı ve emin adımlarla gerçekleştireceği ilerleyişinde rehberlerimizin donanım ve becerilerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacağımız açıktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sektörümüzün büyüme ve güçlenme istikrarındaki vazgeçilmez rollerini eksiksiz yerine getireceklerinden de şüphem yoktur.

Turizm rehberlerimizin Dünya Rehberler Günü’nü kutluyor, sektörümüze kattıkları değer dolayısıyla şükranlarımı sunuyor, çalışma hayatlarının daima yeni başarılarla taçlanarak sürmesini diliyorum.”

Bu haber 641 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor