Turizm cenneti için "Bodrum Covid-19" Raporu hazırlandı

Turizm cenneti için "Bodrum Covid-19" Raporu hazırlandı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçedeki turizmciler, denizciler, esnaf ve diğer tüm inisiyatiflerle birlikte “Bodrum Covid-19” Raporu hazırladıklarını söyledi.

18 Nisan 2020 - 00:00 - Güncelleme: 19 Nisan 2020 - 10:42

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, korona virüs (Covid 19) salgını nedeniyle her gün gerçekleşen Kriz Yönetimi Toplantısı öncesi basın açıklaması düzenledi.

Bodrum Belediyesi önünde düzenlenen basın açıklamasında salgının ilk gününden itibaren Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmaları özetleyen Başkan Aras, pandeminin etkisi çoğaldıkça, ekonomik açıdan yaşanan darboğazın daha geniş kitleleri etkileyeceğine dikkat çekerek “Tüm imkanlarımızla salgına karşı mücadele ediyoruz, bir taraftan da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bu süreçte bütçemizi de gözden geçirerek revize ediyoruz. Çünkü tüm hizmetlerin başı finansman” diye konuştu.

TURİZMCİ ZOR DURUMDA

Turizmcilerinde zor durumda olduğunu belirten başkan Aras, 2020 turizmi için öngörü yapmanın şu an için imkansız olduğunu belirterek, "Turizmcilerimizin kredi borçları var. Turizmcilerimizin kira borçları var. Turizmcilerimizin SGK burcu var. Turizmcilerimizin vergisi var. Bunlarla ilgili zaten bir çalışma yapılıyor biliyorum ama turizmcimiz banka kapısına gidince KGF'den geri dönmesin. Turizmcimizin çalışan personelinin tamamen işsiz kaldığını herkes görüyor. O insanlara destek olmamız gerekiyor çünkü turizmi ayakta tutmamız lazım ki, hep o bahsettiğimiz 30-40 milyar gelir, tekrar bu ülkeye gelebilsin.” diye konuştu. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçedeki turizmciler, denizciler, esnaf ve diğer tüm inisiyatiflerle birlikte “Bodrum Covid-19” Raporu hazırladıklarını da sözlerine ekledi.

Salgın gündeminden fayda sağlamaya çalışarak kaçak yapılaşma veya tadilat peşine düşenleri de uyaran Aras, “Bu kaotik ortamdan yararlanarak halen daha evinin bir kenarına kaçak bir şeyler yapmak isteyen, üçüncü katı çıkmaya çalışan, balkonunu büyütmeye çalışan insanlarla uğraşıyoruz şu an. Hiç kimsenin yanına kalmayacak. Buradan ifade etmek istiyorum. Çünkü yasa dışı iş yapan hiç kimseyi kesinlikle tolere etmeyeceğiz."diye konuştu.

Bu haber 774 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Adana Havaalanı kapatılmasın, yatırımlarla iyileştirilsin"
Acentelerin evden çalışma süresi  yine uzatıldı
Acentelerin evden çalışma süresi yine uzatıldı