Reklam
  • Reklam
Turizm sektörü için durma değil harekete geçme zamanı!

Turizm sektörü için durma değil harekete geçme zamanı!

Tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) en çok da turizm sektörünü olumsuz etkiledi. Birçok kişi bu dönemi evde geçirerek satın aldığı paket turları iptal etme durumunda kaldı. Uzak doğu ülkeleri başta olmak üzere salgının yaşandığı tüm ülkelere düzenlenen turların hepsi neredeyse iptal edildi.

27 Mart 2020 - 09:55 - Güncelleme: 27 Mart 2020 - 22:46

Dünya, küresel çapta bir salgın ile mücadele ederken tüm seyahatlerin neredeyse durma noktasına gelmesi en çok da turizm sektörünü etkiledi. Gerek yurt içi gerekse yurtdışı turizmi için hizmet veren tüm acenteler iptal, iade ve tur değişiklikleri dışında bir aksiyon alamıyor. Yeni tur satışları neredeyse hiç yapılamıyor. Sektörün ağır bir darbe aldığı şu günlerde Tura Turizm sağlık çalışanları için elini taşın altına koyarak örnek bir davranış sergiliyor.

Konu ile ilgili olarak Tura Turizm Perakende İcra Kurulu Üyesi Ayşin Arca, “Bizler, turizm sektörü çalışanları olarak ticari mücadele verirken sağlık çalışanlarının bizleri yaşatmak için verdiği mücadeleyi görmezden gelemezdik. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak verdikleri bu savaşın sonrasında onları biraz olsun dinlendirebilmek istedik. Bu sebeple tüm sağlık sektörü çalışanlarına Haziran ayından sonra geçerli olmak üzere mevcut indirimlere ek yüzde 30 indirim sağlıyoruz. Tüm bu yaşananlar çok yakında sona erecek. Bizler umut etmekten asla vazgeçmemeliyiz. Sağlıklı ve huzurlu günlerimiz yakında” dedi. Arca, şunları kaydetti:

2023 yılına kadar yüzde 50 indirimli erken rezervasyon dönemi başlıyor

İnsanların bu dönemi evde geçirmesiyle birlikte krizi fırsata çevirerek 2012, 22 ve 2023 turları için erken rezervasyon dönemini başlattı. Erken rezervasyonda yüzde 50’ye varan indirimler sunan Tura Turizm hayata geçirdiği kupon sistemi ile erken rezervasyonda paket turlarda yüzde 30 ila yüzde 50 arası indirim sunacak. Ayşin Arca konu ile ilgili olarak, “Koranavirüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Birçok tur şirketi bu salgından sonra batma noktasına geldi. Vatandaşımız evde otururken bu durumu nasıl aşabileceğimizi düşündük ve gerek tur firmaları gerekse uçak firmalarından önümüzdeki 3 yıl için fiyat aldık. İnsanlarımız karamsarlığa düşmesinler, gelecek tatil planlarını internet sitemizden ya da call center’lardan erken rezervasyon avantajları ile alabilsinler diye birçok çalışma gerçekleştirdik. Erken rezervasyon indiriminin yanı sıra kupon satışını hayata geçirdik. Tüm paket turlarda geçerli olacak 300, 500, 900 TL’lik kuponlar 2023 yılına kadar geçerli olup yüzde 30, 40, 50 oranında indirim sağlayacak” dedi. İnternet sitesi aracılığı ile alınabilen kuponların yüzde 10’u ise Covid-19 ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı’na bağışlanacak.''

Bu haber 3828 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizm sektörü olarak bu yıl amacımız ayakta kalabilmek
Turizm sektörü olarak bu yıl amacımız ayakta kalabilmek
TÜRSAB'tan Ticaret Bakanlığı'na ziyaret
TÜRSAB'tan Ticaret Bakanlığı'na ziyaret