Turizm sektörü UKOME kararlarına karşı tek vücut

Turizm sektörü UKOME kararlarına karşı tek vücut

UKOME'nin kararlarına turizm sektöründen gelen tepkiler artarak devam ediyor. UBER'i engellemek için alınan kararların turizm sektörüne zarar vereceğini dile getiren turizmciler, biran önce yapılan yanlıştan vazgeçilmesi için harekete geçti.

04 Haziran 2018 - 13:21 - Güncelleme: 06 Haziran 2018 - 11:41

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın gösterdiği sert tepkiyle harekete geçen turizmciler, UKOME kararlarını durdurmak için tek vücut oldu.

TÜRSAB yönetiminin sorunun çözümüne yönelik girişimlerine destek vermek için harekete geçen turizmciler, bugün saat 23:00'te #turizmedokunmaUKOME etiketi ile sosyal medyada da tepkilerini göstermeye hazırlanıyor.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesaplarında paylaşılan duyuru şöyle:

Değerli Meslektaşlarımız,

Seyahat Acentelerinin işlerini nasıl yapacakları ile ilgili en ufak bir değerlendirme yapılmadan ülkemize önemli döviz girdisi sağlayan 12 bin acente ve 100 bin çalışanı ile turizmi yok sayarak UKOME'nin aldığı; şoför hariç en az 7 (Yedi) yolcunun, önceden planlanmış ve seyahatin başlangıcından bitimine kadar (Transfer, iş, gezi, toplantı, tören ve benzeri amaçlı) birlikte seyahat etmesi, bu seyahat listesinin taşıtta bulundurulması ve 12 saat önceden Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün e-rezervasyon sistemine bildirilmesi yönünde aldığı karar mesleğimizin asli hizmetinin sürdürülebilmesi acısından mümkün değildir.

Türsab Başkanımız Sayın Firuz Bağlıkaya'nın görsel/yazılı basında ve ilgili makamlar nezdinde başlattığı, ortaya çıkan bu duruma karşı çalışmalarına destek vermek, farkındalık yaratmak ve zarar oluşmadan verilen bu yanlış karardan dönülmesini en kısa sürede sağlamak amacıyla; Sayın Başkanımızın da bilgisi ve onayı dahilinde, 04 Haziran 2018 Pazartesi gecesi 23:00'den itibaren #turizmedokunmaUKOME etiketi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi – T.C. İstanbul Valiliği, T.C. Cumhurbaşkanlığı, T.C. Başbakanlık, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Ulaştırma Bakanlığının sosyal medya hesaplarına internet mecrası üzerinden iletilmek suretiyle Seyahat Acenteleri temsilcisi turizmciler olarak kampanya başlatıyoruz.

Sizlerin de mesleğimizin sürdürülebilirliği için değerli katkınızı ve desteğinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Seyahat Acenteleri

Bu haber 8150 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eskinin hapishanesi, şimdinin şık otelleri
Eskinin hapishanesi, şimdinin şık otelleri
 En ucuz bilet 2 TL’ye satıldı
En ucuz bilet 2 TL’ye satıldı