Reklam
  • Reklam
Turizm sektöründe yatırımlar artmaya başladı

Turizm sektöründe yatırımlar artmaya başladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda, ''Turizm sektörümüzde yatırımlar da artmaya başladı. Yatırım teşvik belgesi hacmi %50 artışla yedi ayda 1 milyar 200 milyon TL’ye yükseldi'' dedi.

24 Ekim 2019 - 08:42 - Güncelleme: 25 Ekim 2019 - 10:41

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis üyelerinin yoğun katılımı ile yapıldı. Meclis Başkanı Süleyman Özer’in başkanlığında gerçekleşen toplantının açılışında bir konuşma yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, oda faaliyetlerinin yanı sıra, kent ve ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

''Turizmde dijital hafıza projesini bitirdikten sonra, alternatif turizm dijital veri tabanı konusunda çalışmayı planlıyoruz'' diyen Çetin, şunları kaydetti:

''TEPAV ile işbirliğiyle yapay zeka tabanlı turist tercihleri araştırması yapmak üzere BAKA’ya proje sunduk. Büyük veri ve yapay zekayla turisti nereye nasıl yönlendiririz sorusuna cevapları net bir şekilde bulmalıyız. Bunu yaparsak turizmde hedeflerimize ulaşabiliriz.

TURİZM SEZONU KASIMA UZADI

İklim değişikliği sayesinde turizm sezonumuz Kasım sonuna kadar uzamaktadır, böylece yeni rekorlar kırabiliyoruz.

Turizm sektörümüzde yatırımlar da artmaya başladı. Yatırım teşvik belgesi hacmi %50 artışla yedi ayda 1 milyar 200 milyon TL’ye yükseldi.

Bu haber 371 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tunç Soyer’den Hilton Oteli’ne ilişkin açıklama
Tunç Soyer’den Hilton Oteli’ne ilişkin açıklama
Otellere HES koduyla girilebilecek
Otellere HES koduyla girilebilecek