Turizm sektörüne ve çalışanlarına daha fazla destek verilmeli

Turizm sektörüne ve çalışanlarına daha fazla destek verilmeli

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, ''Sektör olarak yaşadığımız bu kötü turizm sezonu başlangıcında sektörümüze ve çalışanlarımıza daha fazla destek verilmeli'' dedi.

15 Nisan 2021 - 14:02 - Güncelleme: 16 Nisan 2021 - 15:14

Şen, 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Şen, yeni bir turizm sezonu başlangıcında ekonomiye katkı sağlayabilecek en büyük kozub turizm gelirleri olduğunu belirtti.

Şen,  ''Covid 19 salgını olmadan önce yapılmış yanlışlarıda düşünerek, gelişen yeni şartlarda elimizde var olanla birlikte yeni fikirlerle nasıl bir ilerleme yakalayabiliriz, bunu düşünüp bildiğimiz fakat dile getirip doğrusuna geçiş yapamadığımız hatalardan vazgeçmeliyiz'' ifadelerini kullandı. Şen, şunları kaydetti:

''Dünyada artık her an her olaya erişim mümkün, insanlar sabah kalktıklarında ilk olarak sosyal medyaya bakıyorlar. Ülkemiz dünyada olumsuz haberlerle anılan değil, pozitif haberlerle anılan bir ülke haline getirmek zorundayız.

Pandeminin bitmesi durumunda tüm dünya genelinde insanların mahrum kaldıkları sanatsal faaliyetlere eğlenceye gezmeye talep yaratması beklenmektedir, geçmişte savaş ve salgın badirelerinden sonra, turizm sektörü daima büyük bir ivme yakalamıştır.

Geçmişte misafir sever, yardımsever Türk imajına dönmeliyiz. Kendi ülkelerinden para biriktirip hevesle geldiği ülkemizde tatil geçirecek misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamalıyız.

Umutla geleceğe dönmemiz için öncelikle tv.lerde yıllardır ruhumuzu kemiren saçma sapan programlar yerine gençliği eğiten, bilgi ile donatan insanlar arasında empati yaratacak programlara ihtiyacımız var. Artık devir temenni boş laflar devri değil.

Sektörümüz şu an sıkıntılı bir dönem yaşasa da turizmciler olarak umudumuz ve inancımız eksilmeden devam etmekte, sektör olarak yaşadığımız  bu kötü turizm sezonu başlangıcında sektörümüze ve çalışanlarımıza daha fazla destek verilmelidir.

15 – 22 Nisan dünya turizm haftasının ülkemiz, turizm çalışanlarımız ve tüm dünyaya iyilikler getirmesini temenni eder, tüm turizm sektörümüze verimli bir turizm sezonu dileriz.''

 

Bu haber 447 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
16 yeni otel daha açacak
16 yeni otel daha açacak
Rize-Artvin Havalimanı yıl sonunda açılıyor
Rize-Artvin Havalimanı yıl sonunda açılıyor