Turizm sektörünün görünmeyen emekçileri

Turizm sektörünün görünmeyen emekçileri

Otel ve konaklama tesislerinin temizlik, düzen ve hijyeninden sorumlu olan housekeeperlar, turizm sektörünün görünmeyen emekçileri olarak yaptıkları işle işletmenin kalitesini de yansıtıyorlar.

13 Eylül 2019 - 10:09 - Güncelleme: 15 Eylül 2019 - 10:34

Her yıl eylül ayının ikinci haftası tüm dünyada “Uluslararası Housekeeping Haftası” olarak kutlanıyor. Otel ve konaklama tesislerinin temizlik, düzen ve hijyeninden sorumlu olan housekeeperlar, turizm sektörünün görünmeyen emekçileri olarak yaptıkları işle işletmenin kalitesini de yansıtıyorlar. Turizm profesyonellerinin Housekeeping Haftası’nı kutlayan Eczacıbaşı Profesyonel Pazarlama Müdürü Pelin Özbilgin, geliştirdikleri ürün ve çözümlerinin yanı sıra verdikleri eğitimlerle de housekeeperların profesyonellik standartlarınıyükseltmeye destek olduklarını söyledi.

Turizm ve hizmet sektörü müşteri memnuniyetini esas alan sektörlerin başında geliyor. Müşteri memnuniyetinin sürdürülebilir olmasının yolu ise kalite, hijyen ve temizliğe verilen önemden geçiyor. Bu konuda en büyük görevi üstlenen Housekeeping Departmanları, sektörün gizli emekçileri olarak sorumlu oldukları alanların 24 saat düzenini ve hijyenini sağlayarak, işletmenin de kalitesini artırıyor.

Housekeeperların mesleki gelişimlerine en büyük katkı EP’den

“Uluslararası HousekeepingHaftası”nınhousekeeperların değerinin ve öneminin anlaşılması için çok güzel bir fırsat olduğunu söyleyen Eczacıbaşı Profesyonel (EP) Pazarlama Müdürü Pelin Özbilgin, onların işlerini kolaylaştıracak ürünler ve çözümler geliştirdiklerini belirterek,“Housekeeping departmanları bir otelde ya da konaklama tesisinde kaldığınızda kendinizi temiz, rahat ve konforlu hissetmeniz için özveriyle çalışan, sektörün görünmeyen kahramanlarıdır. EP olarakhousekeeperların eğitimi konusuna çok önem veriyor veuzun yıllardır bu çerçevede gerçekleştirilen eğitimleri destekliyoruz. Eğitim ve danışmanlık birimimiz EP Akademi’nin hazırladığı; sektör çalışanlarının internet üzerinden erişerek temizlik ve hijyen konularında bilgi birikimini artırdığı uzaktan eğitim programımız ile başta housekeeperların olmak üzere tüm sektör çalışanlarının gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyoruz. Sektörde profesyonellik standardının yükseltilmesi konusunda yapılacak çok şey var ve biz de her fırsatta bu konuda yeniliklerimizle yanlarında olacağız” diye konuştu

Bu haber 510 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY'nin bazı İtalya seferleri iptal
THY'nin bazı İtalya seferleri iptal
Gazipaşa-Alanya Havalimanı büyütülsün
Gazipaşa-Alanya Havalimanı büyütülsün