Turizm servis aracında bulunması gereken evraklar!

Turizm servis aracında bulunması gereken evraklar!

TÜRSAB, turizm servis aracı güzergah kullanım izin belgesi hakkında duyuru yaptı.

20 Kasım 2018 - 14:55 - Güncelleme: 22 Kasım 2018 - 12:14

TÜRSAB'dan yapılan duyuru şöyle:

''İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Sivil Trafik Ekipler Amirliği ve TÜRSAB Denetim Ekibi profesyonel kadroları ile korsan taşıma ve belgesiz seyahat acentalığı faaliyetinde bulunanları tespit etmek için 7/24 uygulama yapmaktadır.

UKOME yetkilileri tarafından “Turizm Servis Aracı Güzergah Kullanım İzin Belgesinin” düzenlenmesi işlemlerine ilişkin uygulanacak usul ve kriterlerin yeniden belirlenmesi amacıyla belli bir süre için durdurulduğu haricen ifade edilmektedir. Bu süre içerisinde yapılacak olan denetimlerde seyahat acentalarının mağduriyet yaşamaması için tur veya transfer sırasında araç içerisinde Seyahat Acentaları Yönetmeliğinin 40. ve 41. Maddelerinde yer alan belgelerin bulundurulması önem arz etmektedir.

Seyahat Acentaları Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak düzenlenmiş belgelerin olmaması halinde tur ya da transferinizin başka taşımacılık faaliyetleri ile karıştırılması ve bu nedenle mağduriyet yaşanması ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu nedenle ayrıca idari para cezası uygulanması ihtimali doğacaktır. Anılan yönetmelik maddeleri aşağıda yer almaktadır.''

Bu haber 4087 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğal sit alanları ranta kurban edilemez!
Doğal sit alanları ranta kurban edilemez!
THY 14 hat iç hat uçuşunu durdurdu
THY 14 hat iç hat uçuşunu durdurdu