Reklam
  • Reklam
Turizmci iptal edilen fuarlar yerine Türkiye’ye yönelik etkinlik...

Turizmci iptal edilen fuarlar yerine Türkiye'ye yönelik etkinlik istiyor

Turizmciler koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen fuarların yerine Türkiye'ye yönelik etkinliklerin düzenlenmesini istiyorlar.

09 Mart 2020 - 09:57 - Güncelleme: 10 Mart 2020 - 13:02

Turizmdays.com'un ''Haftalık anketinde'' sorulan ITB Berlin Turizm fuarının iptaliturizmi nasıl etkiler? sorusuna ankete katılanların 53.85'i olumsuz etkileyeceğini, yüzde 41.03'ünün ise etkilemeyeceğini belirttiler.
Ankette bir başka soruda da Türkiye'de geniş katılımlı Road Showlar yapılmalı mı? sorusuna 74.26'sı kesinlikle yapılmalı derken sadece 23.08'i gerek yok dedi.
Anketteki bir başka soru ise Turzm fuarlarının turizme katkısı var mı? oldu. Bu soruya ise yüzde 46.15'i kesinlikle var derken yüzde 38.46'sı fark etmez, yüzde 15.38'i ise katkısı yok cevabını verdi.
Anketin son sorunu ise Moskova ITB ve MIT fuarları iptal edilir mi? sorusuydu. Bu soruya yüzde sadece 28.21'i olur cevabı erdi.Diğerleri olmayacağı görüşünü bildirdi. Sonuç olarak Moskova fuarları iptal edilmedi.

Türkiye'ye yönelik etkinlikler yapılmalı

Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı ve NBK Touristik Genel Müdürü Recep Yavuz anket sonuçlarını değerlendirdi: ''
Turizm Days com sitesinin Turizm fuarlarına yönelik anket sonuçları, Turizm Fuarlarının sektörün bir araya gelmesi için hala önemli bir buluşma noktası olduğunu ama turizmin olmazsa olmazı olmadığını gösteriyor. Katılımcıların yüzde 53 nün fuarın iptalinin sektöre olumsuz etki yapabileceğini öngörmesi Fuar alışkanlığının sürdüğüne işaret olarak yorumlanabilir. Turizmciler corona salgının Rusya’da etkin olmadığını ve Rusya turizm fuarının yapılacağını düşünüyor. Katılımcıların önemli bir kısmı Türkiyeye yönelik tanıtım ve Road Show faaliyetlerinin furlara göre daha etkili olacağını ve 2020 yılında bu yönde hamleler yapılmasını önemsiyor.''

Bu haber 940 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor
TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor
İGA'nın yolcu karşılama yasağına mahkemeden ara karar
İGA'nın yolcu karşılama yasağına mahkemeden ara karar