Turizmciler Rusya’nın 1 Haziran’da açılmasını bekliyor

Turizmciler Rusya’nın 1 Haziran’da açılmasını bekliyor

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)) Başkanı Ülkay Atmaca, ''Rusya Pazarı bizim için çok önemli. Tek duamız Rusya’nın 1 Haziran’da açılması'' dedi.

08 Mayıs 2021 - 07:40

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)) Başkanı Ülkay Atmaca, turzmle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Tam kapanmanın sonunda ışık olacaksa doğru bir karar olduğunu söyleyen Atmaca, Güveni Turizm sertifikası olan ve şu an açık olan turizm tesislerinde aşılamanın tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Seyahat kısıtlamaları kaldırıldığında ciddi bir turizm hareketi bekliyoruz!

“Kapanma sonu iyi olacaksa çok doğru bir karar olarak değerlendiriyorum. Umarım bu kapanma süresi sonrası her şey normale döner. Vakalar azalıyor ölüm sayısı azalıyor. Aşı önemli. Bu konuda turizm personelinin aşılanması devam ediyor. Turizm işletme belgesi olan, Güveni Turizm sertifikası olan ve şu an açık olan turizm tesislerinde aşılama devam ediyor. Buralarda aşılanmanın mayıs sonuna kadar bitmesi planlanıyor. Seyahat kısıtlamaları kaldırıldığında ciddi bir turizm hareketi bekliyoruz.”

Güvenli turizm sertifikası önemli

“Açan otellerin bir çoğu kapattı. Bazı oteller de kısa çalışma ödeneği uzatılınca devam kararı verdiler. Bu arada geçen sene açmayan oteller güvenli turizm sertifikası almak için uğraşıyorlar. 30 oda ve üzeri mutlaka güvenli turizm sertifikası almak zorunda. Antalya’da 600’e yakın tesisin Güvenli turizm sertifikası aldığını görüyoruz. Türkiye genelinde bu sayı 3 bin 250 civarında.”

Şu anda yegâne pazarımız Ukrayna!

“Seyahat nedeniyle İç Pazar kapandı. Talep var, insanlar arıyor soruyor. Muhtemelen kapanma nedeniyle bayramda da bir hareketlilik beklemiyoruz. Şu anda yegâne pazarımız Ukrayna. Yavaş yavaş İsrail başladı büyük rakamlar değil. Bu arada Polonya’dan da az da olsa turistler geliyor. Şu anda benim Genel Müdür olarak görev yaptığım Innvista Hotel açık ve 18 oda var. “

Rusya pazarı çok önemli

“Rusya Pazarı bizim için çok önemli. Tek duamız Rusya’nın 1 Haziran’da açılması. Bununla ilgili yoğun bir diplomasi trafiği olduğunu duyuyoruz. Rusya’nın mutlaka açılması lazım. En hızlı hareket edilecek Pazar Rusya. Bu yüzden umudumuz önce Ruya’nın açılması. Çok ciddi denetimler var. “ (Turizmdosyası)

Bu haber 370 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 yeni otel projesine teşvik
6 yeni otel projesine teşvik
AOSB'ye otel yaptırılacak
AOSB'ye otel yaptırılacak