Reklam
  • Reklam
Turizmcilerin gündeminde dijital dönüşüm var!

Turizmcilerin gündeminde dijital dönüşüm var!

Dijital mecralar, etkili influencer’ların ortaya çıkışı ve müşteri odaklı yeni teknolojiler, turizm pazarlaması ve satışında yeni bir döneme geçildiğinin habercisi.

20 Ocak 2020 - 14:29 - Güncelleme: 22 Ocak 2020 - 09:08

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan EMITT, 30 Ocak-2 Şubat 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 24.üncü kez ağırlayacak. EMITT’in kapsamlı konferans programı ise tüm sektör paydaşlarını bir fikir alışverişi ortamında buluşturacak. 

Dünyanın en çok turist çeken ülkeleri arasında 6. sırada bulunan ve 2019’da turist sayısı beklentisi 50 milyonu aşan Türkiye’yi zirveye taşıyacak yaklaşımlar için bir ortak akıl platformu misyonu taşıyan EMITT’te bu yıl 5 ana tema altında; turizm ekonomisi, sektörü yönlendiren trendler, öne çıkan destinasyonlar ve önümüzdeki on yıla damga vuracak teknolojik inovasyonlar gündem maddelerini oluşturacak.

EMITT 2020 Etkinlik Programı partnerleri arasında; Gezimanya, Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), HotelRunner, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), Reo-Tek, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), Türkiye Otelciler Federasyonu Derneği (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Urban Strategy Partners ve HTC Vive yer alıyor.

Turizmde Dijital Satış Kanalları Gündemde

Endüstri 4.0’ın ardından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan Turizm 4.0 ile sektörde dijital dönüşüm artık daha fazla gündemde. Sektör paydaşlarının satışlarını ve satış kanallarını dijitalleştirme eğilimleri, aynı zamanda bu alanların performanslarının da artırılmasını gündeme getiriyor. Online turizm devlerinin buluşacağı Hotelrunner Kurucu Ortağı Arden Agopyan’ın yönetiminde gerçekleştirilecek “Dijital Satış Kanallarınızın Performansını Artırın” panelinde online dünyada bilinirlik ve satışları artırabilmek için en yeni teknolojiler ve stratejiler konuşulacak. Otelz.com Kurucu Üyesi Orkun Tekin, Neredekal.com Kurucusu ve Genel Müdürü Özkan Hacıoğlu ve Wirecard CEO’su Dündar Özdemir, Türkiye’nin bu alanda izlemesi gereken yol haritasını örneklerle paylaşacak.

Influencerlar Geçici Bir Heves mi, Etkili Bir Çözüm mü?

Dijitalleşme ile birlikte influencer pazarlama yaklaşımı yaygınlaşıyor. Influencer’ların turizm sektörüne olan olumlu etkisi göz ardı edilemeyecek boyutta, ancak verilen bilgilerin sahiciliği de sorgulanan konular arasında. Influencer iş birliklerinin markalar açısından nasıl doğru işleyebileceği, doğru algı konusunda yapılması gerekenler konusu EMITT’te ünlü fenomenler tarafından ele alınacak. Gezimanya Kurucu Ortağı Murat Özbilgi moderasyonunda gerçekleşecek panelde, Hürriyet Seyahat Yazarı Elvin Levinler, “Çok Okuyan Çok Gezen” başlıklı blog’un sahibi Sevil Mert, ünlü Instagram fenomeni İspanyol Marina Comes ve macera seyahatinin en çok takip edilen ismi Tom Grond konuşmacılar arasında yer alacak. Toplam takipçi sayısı Instagram’da 900 bine yaklaşan, YouTube’da ise yarım milyonu aşan Haley Dasovich ve beraberinde Jihye Choe, Li Yanping, Alexandra Kryaneva da 24’üncü EMITT Fuarı’na gelerek hem EMITT’in hem de Türkiye’nin tanıtımına katkı sunacak.

Her yıl olduğu gibi 24’üncüsünde de rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ve turizm profesyonelini ağırlamaya hazırlanan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, geçen yıl 94 ülkeden 5.620 katılımcı ve 57.470 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Fuarın, ziyaretçileri, her yıl olduğu gibi bu yıl da ödeme avantajı sunan alternatif tatil paketleri, makul fiyatlı kültür turizmi rotaları, yeni yurtdışı destinasyonlar hakkında bilgi alabilecek.

Bu haber 664 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lufthansa, 1100 pilotu işten çıkarıyor
Lufthansa, 1100 pilotu işten çıkarıyor
Otel odasında fuhuş düzeneği
Otel odasında fuhuş düzeneği