Turizmde beklentilerin etkilenmemesi için toplanacaklar

Turizmde beklentilerin etkilenmemesi için toplanacaklar

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, ''Sezon başlıyor. Turizm sektörüyle ilgili olarak bayramdan sonra önemli büyük beklentilerimiz vardı. Bu beklentilerin olumsuz etkilenmesi durumunda şehrimizde önemli altyapıya sahip olan işadamlarımızın da etkileneceğini unutmayalım'' dedi.

29 Şubat 2020 - 09:47 - Güncelleme: 02 Mart 2020 - 10:39

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Şadan Eren başkanlığında yapılan toplantının ilk bölümünde daha önce TTSO’dan emekli olan muhasebe memuru Erdal Beşer’e Eren ve Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu tarafından hizmetleri anısına plaket takdim edildi. Mecliste daha sonra TTSO’nun Şubat ayı faaliyetlerinin yer aldığı film izlendi.

Toplantıda yeni turizm sezonu ile ilgili değerlendirmeler de yapıldı. Hacısalihoğlu, yeni turizm sezonunun yaklaştığını da hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Yeni sezonla birlikte turizmi ilgilendiren konularda da elbette almamız gereken kararlar ve atmamız gereken adımlar var. Sezon başlıyor. Turizm sektörüyle ilgili olarak bayramdan sonra önemli büyük beklentilerimiz vardı. Bu beklentilerin olumsuz etkilenmesi durumunda şehrimizde önemli altyapıya sahip olan işadamlarımızın da etkileneceğini unutmayalım. Buna alternatif çözümler bulma konusunda da hep birlikte meclis olarak bir araya gelip, düşüncelerimizi önümüzdeki günlerde tartışmak suretiyle kararları hep birlikte alacağız.

Bizden de camiamızın beklemiş olduğu konu budur. Yoksa bir virüs yayılıyor, oturacak bekleyecek halimiz yok. Dünyada bu tür olumsuzlukların yanında ülkemizin etrafında ve ülkemize karşı atılan olumsuz adımlar var. Ülkemizi hedef gösterircesine komşularımızdan ve diğerlerinden ülkemize yapılan tehditlerin, ülkemizin geleceğine dönük ekonomisini de tehdit altına almaması için proaktif olarak hepimizin daha fazla ve daha hızlı çalışmasında büyük yarar var. Bunu hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. Sonuçta kaderimize razı olup beklemeyi bir tarafa bırakmamız gerekir.''

Bu haber 995 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor