Reklam
  • Reklam
Turizmde Düşünce Platformu: Yeni tehlikeye dikkat çekti

Turizmde Düşünce Platformu: Yeni tehlikeye dikkat çekti

Nordic ülkelerinde bir kızın başlattığı ''Çevre için uçağa binmeyin'' söylemi başta Nordic ülkeleri olmak üzere hızla tüm Avrupa'da yayılmaya başladı.

11 Şubat 2020 - 12:27 - Güncelleme: 12 Şubat 2020 - 12:46

Turizm Düşünce Platformu üyeleri Lara'da bulunan Duru Suits otelde geleneksel toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya
Turizm Düşünce Platformu üyeleri Tolegen Turizm & Danışmanlık Ortağı Oktay Köylü, Destination Service Turkey Genel Müdürü Metin Girgin, Bentour Türkiye Genel Müdürü Vidan Erdin, Prime Travel Ürün Müdürü Metin Aktay, TUI Travel Nordic ülkelerinden sorumlu Kontrat Müdürü Göksal Kaynak, Turizm danışmanı ve Hotel Partner’ ın Akdeniz ve Ege’ deki yetkili dağıtıcısı Bahadır Gerçek, Sermay Group'tan Ufuk Şimşek, Best Western Kazakistan Genel Müdürü Can Conkar, turizmci Seyfi İmam oğlu ve Atilla Cengiz, otel genel müdürleri Hediye Çete, Adnan Soyaslan  ve Turizmdays.com editörü Emin Demir'in katıldı.

Turizmde yeni akım

Turizm Düşünce Platformu üyeleri son zamanlarda Nordic ülkelerinde bir kızın başlattığı ''Çevre için uçağa binmeyin'' söyleminin ses getirdiğine değinerek, ''Bu akım özellikle Nordic ülkelerinde büyük yankı uyandırdı. Bu nedenle bu ülkelerde uzun mesasfeli seyahatlerde azalma görüldü. Türkiye'de bundan nasibini alıyor. Nordic ülkelerinden bu yıl gelecek turist sayısında azalma bekleniyor. Bu diğer Avrupa ülkelerinde de yayılabilir'' dedi.

Alman pazarı da iyi değil

2019 yılının turist sayısı açısından iyi gittiğine vurgu yapan platform üyeleri şu görüşlere yer verdi:

''2020 yılı rezervasyonları maalesef beklendiği gibi gitmiyor. Özellikle Almanya başta olmak üzere Orta Avrupa ülkelerinde rezervasyonlar yavaş ilerliyor. Geçen yıla göre düşüş görülüyor. Şu anda sadece Polonya ve Balkan ülkelerinden Türkiye'ye rezervasyon akışı akıcı sürüyor. İngiltere pazarında da durum farklı değil. Özellikel Thomas Cook'un iflası ile boşalan açığı kapatacak güç oluşturulamadı. İngiltere pazarı geçen yılın rakamlarını yakalamaz. Thomas cook'un açığı bir kaç senede ancak kapanır. Bölgemizde gelişen olumsuz gelişmelerde turizmi olumsuz etkileyebilir. Rusya pazarı ise belirsiz. Ne olacağı belli olmaz. Rusya ve BDT pazarlarında şu an sorun yok gibi görülüyor ama turizmci hiç bir zaman bu pazarlarda rahat olmamalı.''

Bu haber 556 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lufthansa, 1100 pilotu işten çıkarıyor
Lufthansa, 1100 pilotu işten çıkarıyor
Otel odasında fuhuş düzeneği
Otel odasında fuhuş düzeneği