Reklam
  • Reklam
Turizmde her şey dahil belirsizliği

Turizmde her şey dahil belirsizliği

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ''Tur operatörleri sattıkları tatiller her şey dahil olarak satıldı. Tüm rezervasyonlar böyle yapıldı. Her şey dahilin kaldırılıp bunun sonucunda misafirlere nasıl bir imkan tanınacak bu tam bir belirsizlik içeriyor'' dedi.

29 Nisan 2020 - 11:57 - Güncelleme: 30 Nisan 2020 - 14:25

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu Turizmdosyası.com'a özel açıklamalarda bulundu. Sezonun ne zaman açılacağı sorusuna cevaplar veren Başkan Topaloğlu belirsizliğe dikkat çekti.

 “Turizm bizim geçim kaynağımız ve markamız. Her şey turizme bağlı'' diyen Topaloğlu, şunları kaydetti:

''Şu anda bölgemizde tüm otellerimiz kapalı. Tur Operatörleri ile görüşüyoruz. Bakan Beyin konuşmalarını dinliyoruz. Mayısın sonuna doğru otellerin açılacağı ve yarı kapasitesi ile çalışacağı, açık büfe olmayacağı gibi söylemler var. Ama şu an ortada bir belirsizlik var. Görüştüğümüz tur operatörleri en iyi ihtimalle Haziran 15 gibi sezonun başlayabileceğini ama bu sene öylesine başlar gibi ifadeler kullanıp 2019 gibi bir sezon beklemeyin diyorlar. Bakan Bey Korona sertifikası vereceğini söyledi.

HER ŞEY DAHİL OLARAK SATILDI

Ancak tur operatörleri sattıkları tatiller her şey dahil olarak satıldı. Tüm rezervasyonlar böyle yapıldı. Her şey dahilin kaldırılıp bunun sonucunda misafirlere nasıl bir imkan tanınacak bu tam bir belirsizlik içeriyor. Önümüzdeki günlerde Mayısın ikinci haftasından sonra artık hem bakanlık daha altı dolu bir açıklama yapar diye düşünüyoruz. Hem de böylece Tur operatörleri önlerine görme şansı bulurlar. Bizde ondan sonra yol haritamızı görmüş oluruz.''

Topaloğlu, turizmde son günlerde yaşanan Koronavirüs sonrası hijyenin önemi ortaya çıkarken, tatilde tercih edilen her şey dahil sisteminin geleceği ile ilgili şunları söyledi:

“Gelen misafir her şey dahil istiyor. Yarım pansiyona geçilirse otelciler biz müşteri bulabilecek miyiz endişesi içindeler. Bu konu arz ve talep meselesi. Bir geçiş olacaksa da, bu konuda çok sert bir geçişin olacağını düşünmüyorum. Belli aralıklarla belli oteller sistemi değiştirirse zamana yayarak geçilmesi daha uygun olur. 2020 yılının konaklamaları satılırken her şey dahil olarak satıldı. Koronavirüs olayı ortaya çıktı. Bin kişilik bir yer beş yüz kişiye çalışacak. Masalar arasında belli bir mesafe olacak. Açık büfe olmayacak. Otellerin buna hazırlıklı olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda uygulama nasıl olacak buna bakacağız. İnşallah çok kısa sürede toparlanır ve otellerimizde açar.''

Bu haber 1064 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor
TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor
İGA'nın yolcu karşılama yasağına mahkemeden ara karar
İGA'nın yolcu karşılama yasağına mahkemeden ara karar