Reklam
  • Reklam
Turizmin nasıl yönetildiğini görmek istiyoruz

Turizmin nasıl yönetildiğini görmek istiyoruz

İspanya Ankara Büyükelçisi Juan Gonzalez Barda, büyük bir delegasyon olarak Antalya’ya geldiklerini ve turizmin nasıl yönetildiğini görmek istediklerini söyledi.

02 Aralık 2019 - 13:21 - Güncelleme: 03 Aralık 2019 - 17:07

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İspanya Ankara Büyükelçisi Juan Gonzalez Barda’yı makamında kabul etti. 

Büyükelçi Juan Gonzalez Barda’ya, İstanbul Başkonsolosu Alvaro De La Riva Guzman De Frutos ve Fahri Konsolos Hasan Akıncıoğlu eşlik etti.

Turizmin Nasıl Yönetildiğini Öğrenmek İstiyoruz

Büyükelçi Barda, büyük bir delegasyon olarak Antalya’ya geldiklerini ve turizmin nasıl yönetildiğini görmek istediklerini söyledi. Her hafta Antalya yeni turizm rekorlarının kırıldığını duyduklarını belirten Büyükelçi, tebriklerini Vali Karaloğlu’na iletti.

Ziyarette iki ülke ilişkilerinin ağırlıklı olarak İstanbul, Ankara Madrid, Barselona ekseninde gittiğini ifade eden Büyükelçi Barda, “Biz bunun dışında başka illerde de bu ilişkilerin geliştirilmesi için sizi ziyaret ediyoruz. İlişkilerin üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları gibi kuruluşlar üzerinden geliştirilebileceğini düşünüyorum. İspanya’nın da Akdeniz ülkesi olması itibariyle biz İspanyollar kendimizi Türklere çok yakın hissediyoruz. İlişkilerimizin daha da geliştirmek ve derinleştirmek istiyoruz” dedi.

2019’da Antalya Turizmde %17’lik Büyüme Gerçekleştirdi

Vali Münir Karaloğlu ise Antalya önemli bir turizm destinasyonu olduğunu ve bu sene iyi bir sezon geçirdiklerini ifade ederek, “Antalya ve İspanya arasında turizm alanında tatlı bir rekabetimizde var. Birbirimizi takip ediyoruz. Türkiye turizmi, Antalya turizmi 2016’da ki krizden sonra hızlı bir çıkışa başladı. O süreç devam ediyor. 2019 yılında Antalya turizmde %17’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Son 3 yıldır büyümemiz çift haneli olarak devam ediyor. Dün gerçekleştirilen 9.Resort Turizm Kongresi’nde sektör temsilcileriyle yaptığımız görüşmelerde 2020 yılında da yine çift haneli büyümeyi gerçekleştirebileceğimizi tahmin ediyoruz” dedi.

Ticaret Hacmimizi Büyütmeliyiz

Türk ve İspanyol insanının birbirine benzediğine değinen Vali Münir Karaloğlu, “İki tarafta Akdeniz insanı, sıcakkanlıyız. Bizde İspanya’ya gittiğimizde kendimizi çokta yabancı hissetmiyoruz, rahat ediyoruz. İspanya ve Türkiye’nin şu anki üst düzey siyasi ilişkileri, çok güçlü ekonomik ve ticari ilişkileri var. Bugün rakamlara baktım 2018’deki ticaret hacmimiz 13 Milyar Doları geçmiş. Bunu daha çok büyütebiliriz. Birlikte çalışırsak özellikle bu şehirlerarası ilişkiyi daha güçlü kılarsak büyütebiliriz. Antalya ile İspanya’nın Akdeniz sahillerinde ki şehirlerine baktığımızda gerçekten çok fazla ortak özelliğimiz var. Ortak özelliklerimiz üzerinden kuracağımız ilişkiler var. Biz eskiden İspanya turizmde bu kadar ileriye nasıl gitti diye bakar ve örnek almaya çalışırdık. Geçen sene ispanyadan bir heyet gelmişti onlarda Antalya 2016 krizinden sonra bu kadar büyümeyi nasıl gerçekleştirdi onu öğrenmek için Antalya’ya gelmişler. Birbirimizden öğrenebileceğimiz şeyler olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bu haber 653 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pinokyo otel icradan satılık
Pinokyo otel icradan satılık
Ticaret Bakanlığı'ndan otel rezervasyonu uyarısı
Ticaret Bakanlığı'ndan otel rezervasyonu uyarısı