Reklam
  • Reklam
Türk acentecilerin Almanya’daki tanıtım turu başlıyor

Türk acentecilerin Almanya'daki tanıtım turu başlıyor

ITB Berlin'i yüksek ilgiyle geride bırakan COOP TRR'nin yeni etkinliği Almanya'nın 12 şehrinde düzenleyeceği tanıtım turları oluyor. Türkiye'den otellerin ve önde gelen turizm şirketlerinin katılacağı etkinliklerde Almanların turizm ilgisine yeni ürünler eklenmesi hedefleniyor.

16 Mart 2018 - 14:15 - Güncelleme: 19 Mart 2018 - 12:32

Avrupa'daki üye sayısı her geçen gün artan Türk Seyahat Acenteleri Birliği (COOP TRR), başarılı geçen fuar maratonunun ardından yine Almanya'da bir dizi tanıtım etkinliğine başlıyor. Beş şehirde katıldıkları turizm fuarlarından sonuncusu ve en önemlisi olan ITB Berlin Turizm Borsası'nın çok iyi geçtiğini söyleyen COOP TRR CEO'su Cumhur Sefer, "Türkiye standı en çok ziyaretçi çeken standların arasında başı çekiyordu" dedi.

ITB'de Türkiye'deki meslektaşları ve turizm meslek örgütleri temsilcileri ile biraraya gelerek yeni iş fırsatlarını konuştuklarını ifade eden Cumhur Sefer, Alman tüketicilerden de çok iyi geri bildirimler aldıklarını belirtti. Fuarda paylaşılan erken rezervasyon verilerinden edinilen izlenimler ve COOP TRR üyelerinin verdiği bilgilere göre 2018’in iyi geçeceğine ilişkin olumlu beklentilerin daha da güçlendiğini vurgulayan Sefer, Türkiye standındaki başarılı sunumların da ilgiyi arttırdığını kaydetti. Sefer, Türkiye standının mimarlarından ve önde gelen temsilcilerinden olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Berlin Tanıtma Müşaviri Hüseyin Gazi Coşan başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür etti.

Geçen yılki olumsuz havanın tamamen dağılarak yerini hızla tırmanan yüksek rezervasyon rakamlarına bırakmasının sevincini yaşadıklarını kaydeden Sefer, "Türkiye, Almanya pazarında eski güçlü konumuna dönüyor" diye konuştu.

TÜRKİYE ROADSHOW’LARI

Başta Almanya olmak üzere Avrupa'daki Türk turizmine olan yüksek ilgiyi sıcak tutmak için tanıtım ve pazarlama çalışmalarına ara vermeksizin devam ettiklerini anlatan COOP TRR CEO'su Fatih Şenel de, gelecek haftadan itibaren 'Türkiye Roadshowları'na (tanıtım turları) başlayacaklarını bildirdi. 20 Mart'ta ilki Köln'de yapılacak Roadshow'un 21 Mart'ta Dortmund'da, 22 Mart'ta Essen'de devam edeceğini bildiren Fatih Şenel, yıl sonuna kadar sürecek bu etkinliklerin toplam 12 şehirde gerçekleştirileceğini ifade etti.

Roadshow'larda IC Hotels, Anex Tour, Starlight Hotels, Balcok Reisen, ITT Tour ve Hangar Rent a Car gibi firmaların COOP TRR üyesi acentelere 2018’in yeniliklerini tanıtacaklarını söyleyen Şenel, Türkiye'nin farklı yönlerini de ön plana çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Şenel, "Almanya'da sıcak satış yapan Türk kökenli acenteler ile Türkiye'den gelen turizm şirketleri biraraya gelerek yeni işbirlikleri için kapı aralamayı amaçlıyoruz" dedi.

Fatih Şenel, COOP TRR'nin roadshow'larının üçlü bloklar halinde  gerçekleştireceği şehirleri şöyle sıraladı: Köln-Dortmund-Essen, Düsseldorf-Osnabrück-Frankfurt, Hannover-Hamburg-Berlin ve Nürnberg-Münih-Stutggart.

Bu haber 6049 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ne kadar isteseniz de seyahat edemeyeceğiniz 5 yer
Ne kadar isteseniz de seyahat edemeyeceğiniz 5 yer
Bakan Ersoy'dan 32 ülkeye ''ortak müze kurma'' çağrısı
Bakan Ersoy'dan 32 ülkeye ''ortak müze kurma'' çağrısı