Türkiye 3 ülkeyle turizmde işbirliği yapacak

Türkiye 3 ülkeyle turizmde işbirliği yapacak

Türkiye 3 ülkeyle turizm alanında işbirliği için mutabakat zaptı imzaladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanan anlaşmalar bugün Resmi Gazete'de yayınlandı.

17 Mart 2019 - 00:00 - Güncelleme: 19 Mart 2019 - 13:57

Türkiye 3 ülkeyle turizm alanında işbirliği için mutabakat zaptı imzaladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından İmzalanan anlaşmalar bugün Resmi Gazete'de yayınlandı .Senegal'le 1 Mart 2018'de Dakar'da imzalanan 'Türkiye Cumhuriyeti ile Senegal Cumhuriyeti arasında turizm alanında işbirliği mutabakat zaptı' Cumhurbaşkanlığı kararıyla onaylandı. Türkiye ile Moritanya İslam Cumhuriyeti arasında 28 Şubat'ta Nuakşot'ta imzalanan Turizm Alanında İşbirliği Anlaşması Cumhurbaşkanlığı kararıyla onaylandı. Türkiye'yle Tayland Krallık Hükümeti arasında 11 Kasım 2005'te Ankara'da imzalanan Turizm Alaında İşbirliğinin Anlaşması Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandı.

Tayland'la imzalanan turizm anlaşmasına göre taraflar turizm amacıyla kendi ülkelerinin vatandaşlarının seyahatleri için her ülkenin kendi kanunlarına tüzüklerine ve uygulamalara uygun olarak müracaatlarda kolaylık sağlamayı teşvik edecek.

Moritanya'yla imzalanan turizm anlaşmasına göre taraflar turizm sektöründe yatırım ve girişimleri teşvik etmek amacıyla ülkelerinde faaliyet gösteren turizm profesyonellerinin faaliyetlerini ve gayretlerini geliştirip destekleyeceğine yönelik hükümler yer alıyor.

Senegal'le imzalanan turizm anlaşmasına göre taraflar seyahat yazarları, gazeteciler, film ekipleri tur operatörleri havayolu temsilcileri ve kanaat önderleri için tanıtım gezileri düzenleyerek turizm pazarlaması konusunda işbirliği yapacak.

Bu haber 735 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alman acentacılar Bodrum'da
Alman acentacılar Bodrum'da
THY 86 yaşında
THY 86 yaşında