Türkiye’deki otelleri 76’ya ulaştı

Türkiye'deki otelleri 76'ya ulaştı

Wyndham Hotels & Resorts, yeni oteller açıp yeni pazarlara girerek, bölgede önemli dönüm noktalarına ulaştı. Dünya çapında 80’in üzerinde ülkede yaklaşık 9 bin 200 oteli bulunan, otelcilik sektörünün önde gelen oyuncusu Wyndham Hotels & Resorts, Avrupa, Ortadoğu, Avrasya ve Afrika (EMEA) bölgesindeki otel portföyünü genişletmeyi sürdürdü.

26 Şubat 2019 - 13:00 - Güncelleme: 28 Şubat 2019 - 14:16

Türkiye’deki en büyük uluslararası otel şirketi konumunda bulunan Wyndham Hotels & Resorts, pazardaki varlığını geçtiğimiz yılda da artırarak büyük şehirlerde ve Anadolu’daki hızla gelişen bölgelerde 13 yeni otel açtı. Şirket, Ankara, Diyarbakır, Isparta, İstanbul, İzmir (Tire), İzmit, Niğde, Ordu (Ünye), Rize, Sakarya, Sivas ve Trabzon (Vakfıkebir) gibi bölgelerde açtığı yeni otellerle Türkiye’deki toplam otel sayısını 76’ya yükseltti.

Wyndham Hotels & Resorts Orta ve Doğu Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Edwin Broers, “Türkiye, kültür, tarih, doğa ve yapılacak aktiviteler açısından adeta bir hazine ve her türlü ziyaretçiye sunabileceği bir şeyler var. Bu pazarda böylesine güçlü bir varlık ve marka temsiline sahip olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz ve varlığımızı daha da artırmak için ortaklarımızla sürekli görüşüyoruz. İster büyük ve canlı şehirlerde olsun, isterse gelişmekte olan bölgelerde olsun, insanların ziyaret ettiği her yerde onları ağırlayabileceğimiz bir otele sahip olmayı hedefliyoruz” dedi.

Wyndham Hotels & Resorts’un Türkiye’deki portföyünde, Ramada by Wyndham, Ramada Encore by Wyndham, Wyndham Grand, Hawthorn Suites by Wyndham, TRYP by Wyndham ve şirketle aynı adı taşıyan Wyndham markası gibi, ekonomi sınıfından üst sınıfa kadar uzanan geniş bir yelpazede markalar bulunuyor. 2018 yılının Nisan ayında Dimitris Manikis’in, Wyndham’ın EMEA’daki marka performansı ve otel portföyüne öncülük etmek için bölgenin Başkan ve Genel Müdürlüğü göreviyle şirkete katılması da bu güçlü büyümeye katkıda bulundu. 2018 yılında şirketin attığı diğer bazı önemli adımlar arasında Wyndham Hotels & Resorts’un bağımsız ve yalnızca otelcilik alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak yeniden yapılanması, portföydeki tüm marka isimlerinin “by Wyndham” ekiyle desteklenmesi ve La Quinta markasının satın alımıyla şirketin orta segmentteki pozisyonunun daha da güçlendirilmesi yer aldı. Wyndham Hotels & Resorts, Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Almanya, Portekiz, Avusturya, Hollanda, Gürcistan ve Rusya gibi diğer önemli pazarlarda da büyüme kaydetti.

Bu haber 2317 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuşadası'nda 6 kaçak yapı yıkıldı, 524  yapı mühürlendi
Kuşadası'nda 6 kaçak yapı yıkıldı, 524 yapı mühürlendi
Saros bizim geleceğimiz
Saros bizim geleceğimiz