Türkiye ekonomisine en önemli gelir turizmden sağlanır

Türkiye ekonomisine en önemli gelir turizmden sağlanır

Ekonomist Murat Sağman, ''2019 yılında kişi sayısı anlamında yakaladığımız başarıyı artık kişi başı gelirlere de taşımalıyız. Türkiye ekonomisine en önemli gelir turizmden sağlanır” dedi.

13 Şubat 2020 - 07:45 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 16:49

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Şubat Ayı Toplantısı Maxx Royal Belek’te gerçekleşti. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantı da Ekonomist Murat Sağman turizm profesyonelleriyle bir araya geldi.

Toplantı POYD Başkanı Ülkay Atmaca’nın konuşması ile başlarken, geçtiğimiz günlerde turizm camiasını vefatıyla yasa boğan merhum Fırat Kaya da saygı ile anıldı.Vodafon Türkiye Kurumsal Ticari Pazarlama Kıdemli Müdürü Sinan Gılava, POYD üyelerine Vodafone’un turizme yönelik ürünlerini anlattı.

Ekonomist Murat Sağman, dünya ekonomisinden başlayarak, Türkiye özelinde ekonomik değerlendirmelerde bulundu. Sağman Ekonomi ve turizm ilişkisini de hazırladığı grafikler ile konuklara sundu.

Sağman “ Turizm, Türk ekonomisi için önemli bir sektör. Son yıllardaki rekor artışı da turizmcilerimizin başarısıdır. Sayısal anlamda bir sıkıntımız yok. 2019 yılında kişi sayısı anlamında yakaladığımız başarıyı artık kişi başı gelirlere de taşımalıyız. Türkiye ekonomisine en önemli gelir turizmden sağlanır” şeklinde konuştu.

Ekonomist Murat Sağman toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Bu haber 575 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Acentelerin evden çalışma süresi  yine uzatıldı
Acentelerin evden çalışma süresi yine uzatıldı
Rusya uçuş yasağını uzattı
Rusya uçuş yasağını uzattı