Reklam
  • Reklam
Türkiye’nin ilk Ekolojik Plajı hizmete açıldı

Türkiye'nin ilk Ekolojik Plajı hizmete açıldı

Fethiye Belediyesi tarafından yapılan Karaot Halk Plajı açıldı. Tamamen doğal ürünler kullanılarak yapılan ve projesinde caretta carettaların yuvalanma alanlarına zarar vermeden çizilen Karaot Plajı’nda, tüm ürünlerin ahşap ile yapıldığı görüldü.

01 Ağustos 2020 - 09:06 - Güncelleme: 02 Ağustos 2020 - 19:47

Tamamen ahşap malzemeler kullanılarak yapılan plajın, ihale edilmeden, tamamen belediye ekipleriyle tarafından yapıldığı öğrenildi. Bu kapsamda Caretta Carattaların yuvalanma alanları, endemik bitkilerin korunması gibi birçok konuya dikkat eden Fethiye Belediyesi, halk plajını açmadan önce çalışmalarını da bu doğrultuda hazırladı.

Açılışta caretta caretta ve bölgenin çevresel anlamda zarar görmemesi için Gözlemevi’nin plajda hazır vaziyette hizmet verdiği görüldü. Kafeterya, duş ve lavabo alanı, şezlong ve şemsiye ile peyzaj düzenlemesiyle Karaot Halk Plajı, vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Uygun fiyatlar dikkat çekti

Açılışta hizmet vermeye başlayan Karaot kafeteryasının İnlice Plajı’ndaki gibi uygun fiyatlar ile hizmet verdiği görüldü. Aynı zamanda Bakanlık tarafından korona virüs ile ilgili belirlenen geneldeki tüm kuralların plajın çeşitli alanlarında dikildiği dikkatlerden kaçmadı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ''Normalde 2,5 milyona mal olacak bu tesisi yüzde yüze yakın onarımını yapımını kendi personelimizle yaparak, 550 bin liraya mal ettik. Bu gördüğünüz tesis Türkiye’de tek. Yüzde yüzü ahşapla yapıldı ve caretta carettaların korunması için gözlem evi yaptık'' dedi.

Bu haber 840 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hatay'a 5 yıldızlı termal otel
Hatay'a 5 yıldızlı termal otel
Otelcilikte dijital çağ başladı
Otelcilikte dijital çağ başladı